Jau pērnajā decembrī portāls irliepaja.lv rakstīja par lietuviešu uzņēmumu "Libavas buras" (viens no dalībniekiem – Vismants Zelicks), kurš iecerējis uzbūvēt daudzstāvu namu Liedaga ielā 8/14. Kā portālam pastāstīja “Libavas buru” pārstāvis Viktors Česnausks, Liepājas būvvalde ir apstiprinājusi projekta "Daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas jaunbūves pabeigšana Liedaga ielā 8/14" būvprojektu pilnā sastāvā, un attīstītājs ir uzsācis grausta nojaukšanu, lai atbrīvotu vietu jaunajam projektam.


Būvvalde portālam irliepaja.lv apstiprināja, ka kopš 25.aprīļa ir izpildīti visi būvdarbu uzsākšanas nosacījumi (arī grausta nojaukšana). Būvdarbi veicami līdz 2030.gada 12.aprīlim, taču, kā portālam sacīja Česnausks, projekta attīstītājs plāno būvdarbus uzsākt vēl šogad, un pabeigt būvniecību mazāk nekā 18 mēnešu laikā.

Saskaņā ar apstiprināto būvprojektu Liedaga ielā 8/14 iecerēta daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas būvniecība. Piecstāvu ēkas augstums būs 19,30 metri, plānotais dzīvokļu (apartamentu) skaits – 42.


Pirmie dzīvokļi, pēc Česnauska sacītā, jau esot rezervēti.


Būvprojekta vizualizācija.


Ekskluzīvajā vietā – tikai simts metrus no jūras – paredzētās ēkas projektētājs un ģenerāluzņēmējs ir Liepājas uzņēmums SIA "LVCT".


Kā uzsvēra Česnausks, projektētājs meklējis formu, kas būtu harmonijā ne tikai ar Liepājas arhitektūru, saglabājot tai raksturīgo kolorītu, bet arī iekļautos piejūras ainavā.Tāpēc konstrukciju risinājumos iecerēts izmantot Liepājā bāzētās kompānijas “UPB Group” uzņēmumā “MB betons” ražotās dzelzsbetona konstrukcijas, kas arī būtiski paātrinās būvniecības procesu.


Ēka iecerēta kā A++ siltuma klases celtne. Tā atbildīs augstākajiem atjaunojamās enerģijas standartiem, jo uz mājas jumta paredzēts uzstādīt 100kw saules baterijas, kā arī ēkas apsildīšanai izmantot Lietuvā visai populāro ģeotermālo metodi. Šie un citi tehnoloģiskie risinājumi ļaus efektīvi izmantot energoresursus un sasniegt maksimālu neatkarību no ārējiem piegādātājiem, uzsvēra attīstītāja pārstāvis.


Būvprojekta vizualizācija.


Kā uzsvēra Česnausks, ģeotermālās apkures risinājumi ļaus iedzīvotājiem līdz pat četrām reizēm samazināt potenciālās apkures izmaksas pat neatkarīgi no saules baterijus saražotās enerģijas. Līdz ar to komunālie maksājumi būs ievērojami zemāki nekā, ja ēku apkurinātu ar gāzi, pilsētas centrālapkures sistēmu vai elektrību.

Ēkā plānots iebūvēt alumīnija profila logus no Eiropā vadošā vācu ražotāja "Schuko", ko uzstādīs SIA “AMG”, viena no pieredzes bagātākajām kompānijām šajā jomā. Tas nodrošinās siltumnoturību un maksimālu gaismas caurlaidību, padarīs ēkas energoefektīvas, ievērojami ietaupīs ēku ventilācijai un kondicionēšanai izmantojamo enerģiju. Ēkas ārdurvis un dzīvokļi tiks aprīkoti arī ar bezatslēgas ieejas sistēmu, kas nodrošinās komfortu gan vasarniekiem, gan pastāvīgajiem iedzīvotājiem.


Ēkas fasādē paredzēts izmantot šobrīd modē nākušā rūsinātā metāla apdari.


Investors nākamajā projekta kārtā iecerējis līdzās daudzstāvu ēkai būvēt arī SPA centru un baseinu.


Jautāts par finansējumu, Česnausks atklāj, ka projektu daļēji finansē pūļa finansēšanas platforma, kas ļauj arī mazajiem investoriem kļūt par liela projekta finanšu partneri.

Iepriekš “LVCT” īpašnieks un direktors Juris Burņevskis lēsa, ka projektā tiks investēts ap 10 miljoniem eiro.

Vairāk par projektu iespējams lasīt ŠEIT.