Biedrība "Liepājnieki" šodien, 31. martā, iesniedza savu deputātu kandidātu sarakstu Liepājas pilsētas pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2021.gada 5.jūnijā. Vēlēšanās biedrības kandidāti startēs no Latvijas Reģionu Apvienības saraksta, informē biedrība.

Biedrība "Liepājnieki" iesniegusi visu, atbilstoši iedzīvotāju skaitam pašvaldības administratīvajā teritorijā, noteikto deputātu kandidātu apjomu – kas ir 18. No tiem 5 ir šī brīža Liepājas domes deputāti. 15 vīrieši un 3 sievietes; to vidējais vecums ir 43 gadi – jaunākajam kandidātam ir 30, bet vecākajam 57 gadi; 90% no kandidātiem ir viens vai vairāki augstākās izglītības diplomi.

"Liepājnieki", kā saraksta līderi izvirzīja Jāni Vilnīti, kurš jau divus gadus ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs. Otrs sarakstā ir Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, tālāk seko Liepājas domes deputāts, uzņēmējs un aktīvs sportiskā dzīvesveida piekritējs Modris Šveiduks, Liepājas domes deputāte, AS "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone, piekto kārtas numuru ieņem SIA "Kurzemes Biznesa inkubators" līdzīpašnieks, valdes priekšsēdētājs un jauno uzņēmēju ideju atbalsta virzītājs Salvis Roga, bet sesto Liepājas domes deputāts un Liepājas 15.vidusskolas direktors Gints Ročāns.

Jānis Vilnītis, biedrības "Liepājnieki" valdes priekšsēdētājs: "Šodien, iesniedzot deputātu kandidātu sarakstu, esam apņēmības pilni un gatavi kāpināt Liepājas jaudu! Tā nav viena šaura joma, kurā mēs un paši liepājnieki saredz attīstības vajadzību, tieši otrādi – esam pārliecināti, ka izaugsmei vienlīdz jānotiek visos liepājniekiem un pilsētai svarīgos jautājumos. Ieguldot pārdomātu, uz ilgtspēju vērstu darbu sabiedrības, izglītības, vides, veselības, kultūras un jebkurā citā jomā, spēcīgāka un pieejamāka kļūst pilsēta kopumā. Liepājnieks netīksminās par to, kas paveikts, bet ir gandarīts un priecīgs, ka var darīt vairāk un jaudīgāk. Esmu pacilāts, ka Liepājas jaudu vairošu kopā ar jauniem, profesionāliem, mērķtiecīgiem, pieredzes bagātiem un ambicioziem liepājniekiem."

Ar septīto kārtas numuru kandidēs uzņēmējs, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis Juris Burņevskis, tālākos kārtas skaitļus sarakstā ieņem traumatologs, ortopēds, mugurkaula ķirurgs Agris Mertens, Atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa, Jaunsardzes centra 1.novada nodaļas jaunsargu instruktors Varis Jansons, uzņēmuma "Caljan" projektu vadītājs Kristaps Žimants, profesionāls cīkstonis Kristaps Zīle, sporta kluba "CF Liepāja" treneris, SIA "Drošības birojs" apsardzes dienesta vadītāja vietnieks Salvis Kovaļevskis, Liepājas Universitātes profesors, pedagoģijas doktors un Liepājas 7.vidusskolas direktors Pāvels Jurs, nevalstisko organizāciju pārstāve, biedrības "Latvijas pirmās palīdzības vienība" valdes priekšsēdētāja Inita Bišofa, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Olevs Zutis, skolotājs un Liepājas jauno tramvaju vadītājs Mārtiņš Ķesteris, bet sarakstu noslēdz Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas fizikas skolotājs un gids Kristers Krafts.

Atis Deksnis, biedrības "Liepājnieki" valdes loceklis: "Katram labam sākumam ir turpinājums. Un kā zināms, no turpinājuma vienmēr prasa vairāk un ātrāk. Tāpēc mums ir jābūt ambiciozākiem, tiešākiem, arī nepiekāpīgākiem – sākumam jāpievieno jauda, un ar katru paveikto darbu tā jākāpina."

Biedrība "Liepājnieki" šajās vēlēšanās startēs ar saukli "Kāpini jaudu Liepājai!".