Šodien, 1.jūlijā, notikušajā Liepājas valstspilsētas domes sēdē par jauno pilsētas mēru ievēlēts Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"), par kuru vienbalsīgi nobalsoja visi klātesošie deputāti, portālu informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kopumā domes sēdē tika skatīti četri jautājumi – par Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka ievēlēšanu, grozījumiem Liepājas pilsētas pašvaldības nolikumā, tāpat tika skatīts jautājums par domes pastāvīgo komiteju locekļu ievēlēšanu.

Domes sēdē deputāti priekšsēdētāja amatam izvirzīja tikai vienu kandidātu – no Liepājas partijas saraksta ievēlēto Gunāru Ansiņu, kurš pirmo reizi Liepājas domes vēsturē saņēma vienbalsīgu deputātu atbalstu un tika ievēlēts Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja amatā.

"Mēra amatu vienmēr esmu uztvēris nevis kā kaut kādu priviliģētu statusu vai bezierunu varu, bet gan atbildību un uzdevumu. Atbildību strādāt Liepājai un liepājniekiem. Un uzdevumu – padarīt mūsu pilsētu labāku, zaļāku, ērtāku un atvērtāku. Ar jūsu visu atbalstu esmu gatavs šo uzdevumu pildīt pēc labākās sirdsapziņas. Tie, kas mani pazīst, varēs apliecināt, ka mana politika vienmēr ir bijusi nevis meklēt atšķirīgo un pretrunīgo, bet saskatīt kopīgo. Nevis vilkt līnijas un celt mūrus, bet ieklausīties citam citā un censties sadzirdēt vienam otru," pēc ievēlēšanas sacīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

G. Ansiņš piebilda, ka visi domes deputāti ir liepājnieku izraudzīti un no visiem kopā liepājnieki sagaida pozitīvas pārmaiņas savā pilsētā. Jaunais mērs aicināja visus ievēlētos deputātus strādāt tā, lai liepājnieki notic paši savas pilsētas pārvaldei un samazinās tā neuzticības plaisa, ko parādīja pēdējo vēlēšanu zemā aktivitāte.

Par jaunās domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja vietnieks sporta un kultūras jautājumos Atis Deksnis ("Latvijas reģionu apvienība"). Kā paredz pirms tam noslēgtais sadarbības līgums, kuru parakstījušas trīs partijas – "Liepājas partija", "Latvijas Reģionu apvienība" un Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", šis Liepājas domē būs jauns modelis, kurā atšķirībā no iepriekšējiem sasaukumiem, domes priekšsēdētājam un viņa vietniekam nebūs noteiktas konkrētas atbildības jomas, piemēram, tikai kultūra un sports vai izglītība, bet domes vadība pārraudzīs visas nozares kopumā.


1. jūlija domes sēdē tika ievēlēti četru komiteju locekļi:
Finanšu komiteja – Gunārs Ansiņš, Dace Bluķe, Atis Deksnis, Uldis Hmieļevskis, Uldis Lipskis, Linda Matisone, Ludmila Rjazanova, Uldis Sesks, Jānis Vilnītis;
Pilsētas attīstības komiteja – Gunārs Ansiņš, Atis Deksnis, Uldis Hmieļevskis, Linda Matisone, Ludmila Rjazanova, Uldis Sesks, Modris Šveiduks, Jānis Vilnītis, Vilnis Vitkovskis;
Izglītības, kultūras un sporta komiteja – Dace Bluķe, Atis Deksnis, Agris Mertens, Uldis Sesks, Edvīns Striks, Modris Šveiduks, Helvijs Valcis, Jānis Vilnītis, Vilnis Vitkovskis;
Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja – Atis Deksnis, Helēna Geriloviča, Uldis Hmieļevskis, Uldis Lipskis, Linda Matisone, Agris Mertens, Edvīns Striks, Helvijs Valcis un Vilnis Vitkovskis.

Jau ziņots, ka 5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājas pilsētas domē tika ievēlēti pieci politiskie spēki. Vislielāko liepājnieku balsu skaitu ieguva "Liepājas partija", kurai jaunajā domes sasaukumā ir sešas deputātu vietas no 15, nākamā ir "Latvijas Reģionu apvienība" ar piecām deputātu vietām, tai seko politiskā partija "Saskaņa" ar divām deputātu vietām un pa vienai vietai ir "Nacionālai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un apvienībai "Kustība "Par!", Jaunā Vienotība, "PROGRESĪVIE"".