Savā uzrunā kolēģiem pēc ievēlēšanas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka amatā ceturtdien, 10.novembrī, Salvis Roga norādīja, ka mazo un vidējo uzņēmumu virziens ir tas, kuram jaunajā amatā gribētu "vēl lielāku jaudu iedot Liepājā". Tāpat mēra vietnieks apliecināja, ka "viena no manām apņēmībām" ir "rūpēties par mazo un vidējo uzņēmumu sektoru" un izveidot "tādu uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu, kādu Liepāja vēl nav redzējusi".


Mēra vietnieks pauda vēlmi pēc "godīgas un cieņpilnas sadarbības Liepājas un liepājnieku labā" gan deputātu vidū, gan "īpaši ar domes priekšsēdētāju".


"Ticu, ka kopīgā darbā varam kāpināt jaudu Liepājai," sacīja Roga.


Runājot par sevi, Roga sacīja: "Liepāja ir mana pilsēta, esmu liepājnieks līdz kaulam, ja tā var teikt, – dzimis, audzis Liepājā, mācījies Liepājā, Raiņa 6.vidusskolā, divdesmit gadus laimīgā laulībā ar liepājnieci baudu dzīvi Liepājā."


Arī trīs Rogu bērni – "mūsu prieks un lepnums" – mācās un bauda sporta iespējas Liepājā.


Runājot par savu profesioālo darbību, Roga pastāstīja, ka "pēdējie 15 gadi pavadīti uzņēmējdarbības atbalsta sektorā, un mēs kopā ar kolēģiem


esam radījuši ļoti labu atbalsta sistēmu dažādām brieduma pakāpēm, sākot ar uzņēmīguma rosināšanu jauniešiem, turpinot ar jauno uzņēmumu atbalstu, palīdzot spert pirmos soļus, līdz pat eksportējošu uzņēmumu atbalstam".


Jaunievēlētajam mēra vietniekam spēku, izturību un daudz pozitīvu lēmumu vēlēja jaunie Saeimas deputāti Atis Deksnis un Linda Matisone, kuri domes sēdē jau piedalījās "viesu statusā". Deksnis savam pēctecim domē arī dāvināja nozīmīti ar Liepājas ģerboni, ko līdz šim pats nēsājis visus desmit pašvaldības darbā aizvadītos gadus.


Salvi Rogu, kurš vēlēšanās startēja no biedrības "Liepājnieki", amatā ievēlēja ceturtdien, 10.novembrī, pulksten 12.13 ar 12 balsīm "par", vienu "pret", diviem deputātiem klāt neesot un līdz ar to arī nebalsojot. Roga bija vienīgais domes priekšsēdētāja vietnieka kandidāts.


Dace Bluķe, kas domē ievēlēta no partijas "Kustība Par!", portālam irliepaja.lv atzina, ka balsojusi pret koalīcijas izraudzīto domes priekšsēdētāja vietnieku, jo "viņa partija ir pret mani. Būtu jocīgi, ja es balsotu "par", laikā, kad viņi man pat par kultūras jomu neļauj atbildēt."


Roga Ventspils Augstskolā ieguvis maģistra grādu vadībzinībās, ir Liepājas Universitātes padomes loceklis, biedrību "Impact Hub", "Zaļo un Viedo tehnoloģiju Klastera" un Kurzemes biznesa inkubatora vadītājs, kā arī vadījis vēl citas biedrības.