Kā portālu irliepaja.lv informēja deputāts un biedrības "Liepājnieki" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, iesniegumu, kurā izteikta vēlme atteikties no deputāta pilnvarām, šonedēļ uzrakstījis ķirurgs un biedrības "Liepājnieki" biedrs Agris Mertens.


"Pamatojums šādai rīcībai ir gauži vienkāršs – Agris nespēj savienot deputāta pienākumus ar savu tiešo darbu," iemeslu, kāpēc deputāts vēlas atteikties no mandāta, skaidroja Vilnītis.


Agris Martens, kurš šobrīd neatrodas Liepājā vairāk par iemesliem, kas likuši pieņemt šādu lēmumu solīja pastāstīt nākamnedēļ.


"Šobrīd dome joprojām strādā esošajā sastāvā. Lēmums par deputāta pilnvaru izbeigšanos pirms termiņa sakarā ar viņa iesniegumu ir jāpieņem nākamajā domes sēdē, tiklīdz domes priekšsēdētājs ir saņēmis deputāta personisku rakstveida iesniegumu par savu pilnvaru nolikšanu. Visticamāk šo jautājumu un jautājumus par jaunpienācējiem skatīs nākamajā domes sēdē," portālam sacīja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.


Vilnītis arī informēja, ka Mertena vietā deputāta krēslu ieņems Atkarību profilakses centra vadītāja, Liepājas Universitātes lektore, biedrības "Centrs Marta" Liepājas filiāles vadītāja un vairāku biedrību valdes locekle, priekšsēdētāja, dibinātāja Madara Lapsa, kura portālam irliepaja.lv solījās būt centīga arī deputātes darbā.


Madara Lapsa. Foto no Facebook.


Madara Lapsa Latvijas Reģionu apvienības sarakstā, no kura pašvaldību vēlēšanās startēja biedrība "Liepājnieki", bija 9., taču tika ievēlēta kā 8. Savukārt Mertens, kurš sarakstā bija 8., tika ievēlēts kā 4.


Šobrīd no biedrības "Liepājnieki" domē strādā pieci deputāti – Jānis Vilnītis, Atis Deksnis, Linda Matisone, Agris Mertens un Modris Šveiduks.


Jau vēstīts, ka pēc vēlēšanām par 14. Saeimas deputātiem kļuva arī divi biedrības "Liepājnieki" pārstāvji – Atis Deksnis un Linda Matisone, kuru vietu domē ieņems Salvis Roga un Gints Ročāns, Roga vēlēšanās startēja kā 5., bet ievēlēts tika kā 6., savukārt Ročāns startēja kā 6., bet tika ievēlēts kā 7.