Noslēgusies pieteikšanās uz Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu, ko slimnīca bija izsludinājusi 17.novembrī.

Kā portālu irliepaja.lv informēja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības nodaļas vadītāja Elīna Tolmačova, līdz pieteikšanās termiņa beigām – 7.decembrim – komisija saņēmusi četrus pieteikumus. Mugurkaula ķirurgs, traumatologs-ortopēds Agris Mertens portālam apstiprināja, ka viens no kandidātiem ir viņš. Esot iesniedzis visus dokumentus komisijai, kā jau iepriekš publiski bija paudis.


Pēc Tolmačovas sacītā, šobrīd turpinās konkursa nākamā kārtā – kandidātu vērtēšana, kas noslēgsies 5.janvārī, kad arī kļūs zināms nākamais Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs.


Slimnīcas valde sastāv no trīs locekļiem, kas pārstāv slimnīcu kopīgi. Vakance ir uz vienu no trijām valdes locekļu vietām – uz valdes priekšsēdētāja vietu.


Valdes priekšsēdētāja mēneša atlīdzība ir 6600 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Kā bija norājusi slimnīca, kandidātam ir jābūt ar nevainojamu reputāciju un valsts valodas zināšanām C1 līmenī un angļu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī. Kandidātam ir nepieciešama augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība veselības vai medicīnas jomā, veselības vadībā, uzņēmējdarbības vadībā, tiesību zinātnēs, finanšu vai ekonomikas jomā.

Kandidātam ir jābūt vismaz trīs gadu pieredzei vadītāja amatā vai vadītājam tieši pakļautas struktūrvienības vadītāja amatā vai līdzvērtīgā vadošā amatā veselības vai medicīnas vadības, finanšu vadības, stratēģiskās vadības un attīstības jautājumos kapitālsabiedrībā vai iestādē, kurā atbilstošā periodā nodarbināti vismaz 300 darbinieku vai kuras gada neto apgrozījums pārsniedz 10 miljonus eiro.

Papildus kandidātam ir jāpierāda profesionālā pieredze pēdējo trīs līdz piecu gadu laikā tādās jomās kā veselības aprūpes un medicīnas vadība, organizāciju vadība, stratēģiju izstrāde un ieviešana, korporatīvās pārvaldības politikas ieviešana, lielu attīstības projektu vadība un citās jomās.

Liepājas reģionālās slimnīcas valdes locekļa/valdes priekšsēdētāja atlases un novērtēšanas process sastāv no vairākām kārtām, un to īstenos atlases konkursa nominācijas komisija un personāla atlases kompānija SIA "Eiro Personāls".

Kandidātam atlases procesa laikā padziļināti tiks vērtētas šādas kompetences – veselības aprūpes plānošana un ārstniecības procesa organizēšana, plānošana un procesu organizēšana, lēmumu pieņemšana un atbildība, orientācija uz rezultātiem, stratēģiskais redzējums un biznesa vadība un darbinieku motivēšana un attīstīšana.

Katram valdes loceklim ir savas kompetences un atbildības jomas – valdes priekšsēdētājam Edvīnam Strikam – uzņēmuma stratēģiskā vadība, ārstniecības un aprūpes procesu vadība un attīstība, valdes loceklei Lienei Buselei – finanšu, personāla un administratīvo procesu vadība, valdes loceklim Andrim Vistiņam – iepirkumu procesu un investīciju projektu vadība, saimnieciskais nodrošinājums.

Striks beigs darbu valdē 2023.gada 1.janvārī, tādēļ tiek meklēts jauns valdes loceklis un priekšsēdētājs.