Kopš šodienas, 21.augusta, Graudu ielā 46, Liepājā, durvis vēris jauns, izsmalcinātas  apakšveļas salons "Asummetria Underwear". Nav nejaušība, ka tā adrese sakrīt ar Dr.Mertena jostas korsešu veikalu-darbnīcu. Taču "Asummetria Underwear" ir atsevišķs projekts.


Agris Mertens: "Šis stāsts nav par mani, bet par divām meitenēm – Baibu un Tatjanu, abas ir konstruktores un dizaineres, un to visu izveidoja tieši viņas abas. Es viņas redzu kā nākamās līderes, kas nosaka tendences modes biznesā. Viņām ir zināšanas, spējas un tagad arī iespēja. Veļas konceptam, ko piedāvājam, ir tā pati devīze, kas jostas korsetēm, uz kurām mums ir pasaules patents: "Līdz šim pasaulē vēl nekas tāds nav bijis", un, manuprāt, tas izsaka visu."


Tatjana Borkunova (no kreisās) un Baiba Bērziņa atklāj savu lolojumu, veikalu "Asummetria Underwear". Foto: Vineta Jaunzeme.


"Stereotips ir, ka sieviešķība, rotaļīgums ir saistīts ar mežģīnēm. Ja dāmai mežģīnes neiet pie sirds, ja tas nav tas, ko viņa vēlas, tad alternatīva ir tikai sporta veļa, un sports ir sports. Mēs izveidojām veļu, kurā nav mežģīnes, bet kura tomēr ir rotaļīga, jo tajā spēlējas caurspīdīgais ar necaurspīdīgo. Neizmantojam karkasus, un tas dāmai sniedz komfortablu sajūtu, jo nekur nekas nespiež, nežņaudz, viss ir viegls, patīkams, un dienas laikā viņa par šo veļu aizmirst. Kā zināms veļa, kas saspiež ķermeni, ir neveselīga, un sekas, ko tas izraisa atspoguļojas slimību statistikā. Otra lieta ir tas, ka cilvēka ķermenis nav simetrisks, un arī mēs savā veļas dizainā to esam pasvītrojušas – palūkojoties spogulī no labās puses būs citādāks skats, nekā skatoties no kreisās. Ir arī tas aspekts, ka šī veļa neradīs diskomfortu, ja arī kāda maliņa būs redzama, jo tā neizskatās pēc apakšveļas klasiskajā izpratnē," par "Asummetria Underwear" priekšrocībām stāsta galvenā konstruktore un šūšanas pārzine Baiba Bērziņa.


"Asummetria" piedāvā arī peldkostīmus. Foto: Vineta Jaunzeme.


Tatjanas Borkunovas galvenais uzdevums ir kolekciju dizaina veidošana. Viņa saka:  "Patiesībā nav tā, ka mūsu produktu rada viens cilvēks, tas ir process, kurā mēs cits citu papildinām. Ar Baibu esam kā divas rokas, kas viena otrai palīdz. Mūsu iekšējās enerģijas ir ļoti līdzīgas, tāpēc saprotamies no pusvārda."


Tatjana, kura ir macīta drēbniece, atzīst, ka tādu pieredzi, kādu guvusi strādājot komandā, vispirms jostas korsešu šūšanas darbnīcā un tagad, ar veļas kolekcijām, viņa nekad nespētu gūt, strādājot individuāli, kā to bija darījusi iepriekš.


Patlaban "Asummetria Underwear"dāmām piedāvā asimetriskus peldkostīmus, kuros kombinēts melnais un zelts, un divas veļas kolekcijas – melnu un sarkanu, bet pavisam drīz būs pieejama arī baltā kolekcija. Viss tiek radīts turpat uz vietas, blakus esošajās ražošanas telpās, kur strādā arī korsešu šuvējas. Galvenokārt tiek izmantoti "Lauma Fabrics" materiāli, bet ir arī Eiropā ražoti, piemēram, apdares materiāli. Arī peldkostīmi tiek šūti no Spānijā ražota materiāla, kas ir izturīgs pret saules stariem, arī hloru.


Veikalā nav pārdevēju, klientes apkalpo Baiba un Tatjana.


Lidija ir jaunā veļas zīmola vēstnese pasaulē. Foto: Vineta Jaunzeme.


Par zīmola "Asummetria" vēstnesi pasaulē izraudzīta melnādainā modele un aktrise Lidija. Viņa labprāt pastāstīja portālam irlepaja.lv, ka ir nigēriete, kas uz Eiropu pārcēlusies pirms 14 gadiem, dažus gadus pavadījusi Ukrainā un nu jau astoņus gadus dzīvo Latvijā, tāpēc arī mazliet runā latviski.


Lidija: "Strādāju kā modele un esmu arī stand-up komēdiju aktrise. Ļoti patika piedalīties šajā projektā, strādāt ar zīmolu "Asummetria", jo šī veļa liek justies brīnišķīgi. Man bija prieks pievienoties komandai un priecājos arī, ka fotosesija izdevās veiksmīga."


Pielaikošanas kabīne. Foto: Vineta Jaunzeme.


Veikals lepojas gan ar savu interjeru, gan īpašo pielaikošanas kabīni, kas ar savu izsmalcinātību un ērtumu vienlaikus, atšķiras no citām. Baiba Bērziņa: "Tik ekskluzīvai veļai bija vajadzīgs arī atbilstošs interjers, un tas ir mūsu kopdarbs ar Zandu Grebi, sarežģītais griestu dekors ir mūsu ideja plus Aiņa Pujēna un viņa komandas tehniskais risinājums un izcilais izpildījums!".


Uz laikošanu dāmas var arī pieteikties iepriekš, zvanot uz numuru 20169569, visi produkti ir nopērkami arī internetā.


Te top "Asummetria" apakšveļa. Foto: Vineta Jaunzeme.


Foto: Vineta Jaunzeme.