Latvijā jau 15. reizi notiks Digitālā nedēļa. No 13. līdz 18. maijam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar sadarbības partneriem aicina ikvienu piedalīties "Digitālā nedēļa 2024" aktivitātēs, informēja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālais mācību centrs "Digitālās nedēļas 2024" ietvaros ir sagatavojis pasākumu piedāvājumu ar mērķi sniegt aktuālāko informāciju, kura saistīta ar digitālo resursu izzināšanu, to plašajām izmantošanas iespējām gan darbā, gan sadzīvē.
Kādas šobrīd ir vērojamas tendences kibertelpā, kādas ir nepieciešamās rīcības un kas veicams, lai mazinātu un novērstu riskus un apdraudējumus kibertelpā? Par to sarunāsimies ar Latvijas Bankas IT risku uzraudzības ekspertu Deividu Golubu. Būs sarunas par šodien tik bieži pieminēto mākslīgo intelektu – kas tad ir mākslīgais intelekts un kā to gudri izmantot. Par šo aktualitāti savā pieredzē un prasmēs dalīsies Valsts Kultūrkapitāla fonda vadītāja Dace Bluķe un programmēšanas speciālists Ansis Sīka.
Digitālās nedēļas laikā tiks atzīmēta Eiropas muzeju nakts (18. maijs), tādēļ programmā būs saruna par Latvijas Nacionāla vēstures muzeja eMuzeju. Savukārt Ints Balodis, video satura veidotājs un resume.lv dibinātājs, stāstīs par YouTube, video koplietošanas tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietni – "YouTube neizmantotās iespējas Latvijā". Būs sarunas par nākotnes profesiju – virtuālais asistentu treneris, Valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformu Hugo.lv, Latvijas Bibliotēku portālu, par medijpratību un bibliotēkām. Pasākumu norise būs dažāda – gan klātienē un gan tiešsaistes platformā Zoom.
Sekojiet informācijai bibliotēkas mājaslapā un bibliotēkas sociālajā profilā Facebook.
Reģistrēšanās pasākumiem aizpildot veidlapu vai rakstot gita.svarce@liepaja.lv
13. maijs pulksten 10.30 – 13.30
10.30 – 12.00 "Priekšnosacījumi veselīgas riska apetītes veidošanai kibertelpā" /Deivids Golubs, Latvijas Bankas IT risku uzraudzības eksperts/
Semināra saturs: tendences kibertelpā, kādas ir nepieciešamās rīcības un, kas veicams, lai mazinātu un novērstu riskus un apdraudējumus kibertelpā.
12.00 – 13.30 "Apdrošināšana - sargs vai lieka naudas tērēšana" /Kristīne Ziemele, AS "Swedbank" Liepājas nodaļas vadošā klientu konsultante/
Semināra saturs: vai ir vērts tērēt naudu apdrošināšanai? Semināra mērķis ir veidot izpratni par apdrošināšanas nozīmi un palīdzēt saprast, kad un kādās situācijās ir jāapsver iespēja izmantot apdrošināšanas risinājumus, lai pasargātu sevi no neplānotiem izdevumiem.
Pasākuma norises forma – klātiene.
Liepāja, Malkas iela 4, 3 stāvs. Reģionālais mācību centrs, bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" telpas.
14. maijs pulksten 11.00 - 12.45
11.00 – 11.45 "Latvijas nacionālā vēstures muzeja e-muzejs" /Ilze Miķelsone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja mājaslapu administratore. Iespēja uzdot jautājumus emuzejs@lnvm.lv /
Semināra saturs: Digitālo resursu krātuves ideja un darbības principi.
11.45 - 12.45 "Youtube neizmantotās iespējas Latvijā" /Ints Balodis, video satura veidotājs un resume.lv dibinātājs/
Semināra saturs: Interneta iespējas ir neizmērojamas, tajā atrodamie resursi piedāvā daudzveidīgas iespējas darbam, izglītībai, arī izklaidei. Šoreiz stāsts par video koplietošanas tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietni YouTube un Valsts pārvaldes e-pakalpojumiem.
Informatīvi izglītojošie semināri notiks tiešsaistes platformā Zoom.
15. maijs pulksten 11.00 – 12.00
"Medijpratība un bibliotēkas 2024. gadā: Iesāktais un gaidāmais" /Emīls Rotgalvis, LNB Bibliotēku attīstības centra Medijpratības nozares eksperts/
"Digitālā dārgumu lāde bibliotekāriem: Latvijas bibliotēku portāls www.biblioteka.lv" /Anna Iltnere, LNB Bibliotēku attīstības centra Tīmekļa resursu redaktore/
Informatīvi izglītojošie semināri notiks tiešsaistes platformā Zoom.
17. maijs pulksten 11.00 – 13.00
"Mākslīgais intelekts – iespējas, riski un izmantojamie rīki" /Ansis Sīka, programmēšanas pasniedzējs/
Semināra saturs: Lielu popularitāti sabiedrībā gūst mākslīgā intelekta modeļi. Tas ļauj ģenerēt unikālas bildes, čata formātā sarakstīties, rakstīt politiķu runas vai sagatavot projektu pieteikumus. Iespēju ir ļoti daudz, tās arvien paplašinās.
Informatīvi izglītojošie semināri notiks tiešsaistes platformā Zoom.
Klubs "Kursa" aicina uz krāšņu Valentīndienas karnevālu