"Ja visas ieceres realizēs, šis rajons pārvērtīsies, kļūs skaists un dzīvs," nesen intervijā portālam irliepaja.lv apgalvoja bijušais mērs, deputāts Jānis Vilnītis, un runa bija par rajonu Liedaga ielas galā. Vienā pusē jau slejas Tenisa halles jaunceltne ar tenisa kortiem tāpat tur atrodas divas izglītības iestādes, bet ielas pretējā pusē ir tikai nepabeigta jaunbūve, kas jau sen bija nonākusi degradējošo un bīstamo būvju sarakstā, un klajš lauks.

Tieši ar šo ielas pusi saistās vairākas ieceres, no kurām gatavākā ir "Daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas jaunbūves pabeigšana Liedaga ielā 8/14".


Liedaga ielā 8/14 pārbūves vizualizācija. Autors: LVCT.

Liedaga iela 8/14 ir tas pats nepabeigtais grausts, ko pērn iegādājās SIA "Libavas buras", kuras vienīgais labuma guvējs ir Lietuvas pilsonis Vismants Zelicks. Šo investoru sameklēja un ilgi novārtā pamesto būvi iegādāties pierunāja Juris Burņevskis, Liepājas arhitektu un inženieru biroja SIA "LVCT" īpašnieks un direktors. "LVCT" arī izstrādāja būvprojektu – pagaidām minimālā sastāvā, bet tūlīt būšot arī pilns projekts, lai pavasarī jau varētu sākt būvdarbus, portālam irliepaja.lv pastāsta Burņevskis.

Kas tad iecerēts grausta vietā? "Tur būs piecstāvu celtne – viesnīca, taču nevis ar numuriem, bet apartamentiem," pastāsta projektētājs. Bijusi doma par septiņu stāvu ēku, taču Būvvalde šo ieceri noraidījusi – apbūves noteikumos neesot paredzēts. Tas gan šķiet mazliet savādi, jo turpat netālu, Liedaga ielas pretējā pusē, atrodas pat deviņstāvu ēka.


Liedaga 8/14 šobrīd. Foto: irliepaja.lv.

Investors šajā vietā labprāt attīstītu SPA atpūtas centru, zina stāstīt Burņevskis, taču tā jau ir tālākas nākotnes iecere, pirmajā posmā tiks uzbūvēta ēka ar 42 apartamentiem 70 – 110 m2 platībā zemākajos stāvos, bet pat līdz 210 m² – augšstāvā. Ēkai paredzētas trīs kāpņu telpas ar liftiem. Visiem dzīvokļiem plānotas atsevišķas terases, pagrabstāvā – garāžas. Uz ēkas jumta būs uzstādīti saules kolektori, kas gādās par gaisa kondicionēšanu un apgaismojumu. Blakus ēkai, pagalmā, iecerēts apsildāms baseins.

Burņevskis lēš, ka projektā tiks investēts ap 10 miljoniem eiro.

Varētu tapt vēl divi objekti
Ekskluzīvais nams Liedaga iela 8/14 nav vienīgais, kas iecerēts šajā rajonā. Arī tirdzniecības centra "XL Salas" īpašniekiem ir iecere viņiem piederošajā teritorijā tajā pašā Liedaga ielas pusē (Liedaga 2, šobrīd Klaipēdas 62), kur plānoti SPA viesnīcas apartamenti, uzbūvēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Arī šo projektu izstrādā "LVCT", sadarbībā ar arhitekti Lauru Kozlovsku, un, kā stāsta Burņevskis, "viņi paši mūs atrada". Proti, iepazīstoties ar Liedaga ielas 8/14 projektu, meklējuši rokā tā autorus. 


Liedaga ielas bērnudārza vizualizācija. Autors: "Arhitektu birojs MG Arhitekti".

Bet arī šīs vēl nav visas ieceres – joprojām spēkā ir arī pašvaldības plāns par bērnudārza būves un ielas rekonstrukcijas projektiem, janvārī varētu izšķirties šo projektu liktenis, un tas atkarīgs no tā, vai izdosies piesaistīt finansējumu.