Otrdien jau no paša rīta bijušajās tūrisma biroja telpās tikās Attīstības programmas 2021. – 2027.gadam tematiskās darba izstrādes grupa par tēmu "Mobilitāte", teikts Liepājas domes feisbuka profilā.


Vairāki desmiti speciālistu diskutēja gan par esošo situāciju, gan izvirzīja nākotnes izaicinājumus. Piemēram, tika definēts, ka ir nepietiekams autostāvvietu skaits centra zonā, palielinās Jūrmalas parka veloinfrastruktūras intensitāte, ir nepieciešamība pēc Liepājas apvedceļa, vairākas pilsētas vietas ir nedrošas gājējiem (krustojumu šķērsošana Lielā iela – tramvaja tilts; Lielā dzintara aplis; Brīvības – Tirgus iela; Kungu – Zivju iela), gājēju ietvju trūkums pilsētas mikrorajonos, neērts gājēju tilts pār dzelzceļu, nedrošas un nepiemērotas sabiedriskā transporta pieturvietas, pilsētas ieejas vārtu nepraktiskums informācijas saņemšanai par pilsētu, velonovietņu trūkums, dzelzceļa reisu Rīga – Liepāja – Rīga nepietiekamība, pietiekami ātri un efektīvi nenotiek sabiedriskā transporta pāreja uz videi draudzīgu transportu, kā arī tika definēti vēl citi izaicinājumi.


Darbā grupā "Mobilitāte" tika diskutēts par šādām tēmām:
• Sabiedriskais transports
• Autoceļu un sakaru infrastruktūra
• Gājēju un velo infrastruktūra, vides pieejamība
• Ārējā mobilitāte (osta, lidosta, dzelzceļš)


Atgādinām, ka iedzīvotāji viedokli, ierosinājumus un priekšlikumus var izteikt:

• elektroniski, sūtot uz e-pastu attistiba@liepaja.lv,
• rakstiski, adresējot Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldei,
• klātienē Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldē, Rožu ielā 6, 149. kabinetā, no pirmdienas līdz piektdienai (lūgums iepriekš piezvanīt: 63404755),
• klātienē Liepājas Latviešu biedrības nama plānošanas telpās pirmdienās no pulksten 15.00 līdz 18.00 un piektdienās no 12 līdz 16.

Publiskā apspriešana ar iedzīvotājiem pilsētas mikrorajonos notiks šī gada oktobrī.

Nākamā darba grupa par tēmu "Vide" kopā sanāks otrdien, 10.martā, pulksten 10 Rožu laukumā 5/6, bijušajās tūrisma biroja telpās.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai un tematisko darba grupu darbības grafikam www.liepaja.lv/attistiba