Trešdien Rīgā notika diskusija par Liepājas ekonomikas attīstības perspektīvām līdz 2030. gadam. Diskusijā piedalījās Liepājas domes un LSEZ pārstāvji, LMT vadītājs Juris Binde, bijušais LIAA vadītājs Andris Ozols, SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis, UPB Padomes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns, SIA "Sakret" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis u.c. dalībnieki, teikts Liepājas domes feisbuka lapā.

Sarunu laikā skaidri izkristalizējās atziņa, ka Liepāja ir un būs spēcīgs reģionālais izaugsmes un attīstības centrs, ir sasniegts labs pamats, bet droši jāvirzās uz priekšu, jāatmet lokāplatriotisms un ar lielu ambīciju jādodas uz priekšu.

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis atzina, ka Liepāja ir pilsēta ar intelektuālo kapacitāti, lai pieteiktu Rīgai konkurenci, mums ir labas iespējas pārņemt līdera lomu.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars norādīja, ka Liepāja ir labi pārvaldīta pilsēta ar labu pilsētas tēlu, biznesam saprotamiem spēles noteikumi, pilsētā dominē skaidras izteiksmes vietējais un rietumu kapitāls, profesionāli kolēģi.

"Liepāja ļoti augusi pēdējo piecu gadu laikā. Runājot par ostu attīstību, nav iespējams iztikt bez sadarbības starp uzņēmējiem, pašvaldību un valsti. Nepieciešama visu šo trīs spēlētāju sinerģija," diskusijā sacīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

Savukārt LMT prezidents Juris Binde uzsvēra, ka Liepājā strauji pieaugusi digitālā aktivitāte un ir jau veiksmīgas iestrādnes veiksmīgai sadarbībai - "gudrās" gūlijas, satiksmes drošības regulācija. Visiem kopā nepieciešams veidot tehnoloģisko vidi digitālajai transformācijai.

"Instrumenti, kas strādāja astoņdesmitajos gados, vairs neder šobrīd. Nepieciešams nomainīt sociālkulturālo profilu, visos līmeņos jābeidz tiražēt šis "lokālpatriotisms". Jāizmanto klāsteru domāšana. Dinamika prasa augstāku likmi, daudz gudrāku iesaisti un nevelciet pagātni nākotnē, mums visiem jāmaina sociālā domāšana," sacīja uzņēmējs Uldis Pīlēns.

"Mūsdienu fenomens ir tāds, ka cilvēki izvēlas pievilcīgu dzīvesvietu un tad "pievelk" klāt un atrod darbavietu. Cilvēkiem 21.gadsimtā ir ļoti būtiska patīkama un ērta dzīves vide," diskusijā par Liepājas ekonomiku sacīja bijušais LIAA vadītājs Andris Ozols.

"Potenciāls pilsētai ir liels, tuvējā reģiona ekonomika labvēlīga, lai Liepāja varētu kļūt par vēl pievilcīgāku vietu. Ir ļoti svarīga kvalitatīva pilsētvide iedzīvotājiem," sacīja "Maxima" korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.