Apvienības "Attīstībai/Par!" (AP!) vēlēšanu sarakstos 14. Saeimas vēlēšanām iekļauti seši kandidāti no Liepājas un Dienvidkurzemes. Apvienība arī šodien kā pirmā CVK iesniedza savus sarakstus dalībai Saeimas vēlēšanās piecos vēlēšanu apgabalos.

Kurzemā apvienības saraksta līderis ir bezpartejiskais iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, kurš pēc 30 gadu dienesta ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir uzņēmies ministra darbu un turpinās dienestu Latvijas valstij kā demokrātiski ievēlēts pārstāvis.

AP! sarakstos ir seši liepājnieki. Ar otro numuru Kurzemes sarakstā startē Liepājas domes deputāte, Liepājas Universitātes lektore, kultūras darba vadītāja Dace Bluķe, kura 13. Saeimā strādāja Saeimas pašvaldību lietu komisijā un bija VARAM parlamentārā sekretāre.

Sarakstā iekļauts Liepājas Universitātes attīstības direktors Uldis Zupa, kurš ir pieredzējis Jūras spēku virsnieks. Zviedrijas militāro akadēmiju absolvents divdesmit gados dienestā ir bijis kuģa A53 "Virsaitis" komandieris, NBS pārstāvis NATO štābos un  Jūras spēku Mācību centra komandieris. Pašlaik Uldis  aizstāv doktora disertāciju komunikāciju zinātnē.

Sociālā uzņēmēja Liene Reine-Miteva, inovatīvā un radošā veidā ved kopā darba devējus ar to potenciālajiem darbiniekiem, it īpaši ar jauniešiem no reģioniem un cilvēkiem ar invaliditāti. Liene šogad ir iekļuvusi Eiropas Sociālo uzņēmēju TOP 100. Pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas viņa sava darba mūža lielāko daļu veltīja darbam Eiropas Komisijā. Maģistra grādu Eiropas tiesībās Liene ieguvusi Nansī Lorēnas universitātē Francijā.

VARAM ministra padomnieks, finanšu un investīciju lietpratējs Reinis Strolis ir liepājnieks, kurš vēl nesen bija Liepājas SEZ finanšu direktors un ir pieredzējis finanšu speciālists, tai skaitā vadījis finanšu ministra biroju 2011.-2014. gadā.

Juriste Nora Patmalniece ir aizputniece, kura pēdējos desmit gadus strādājusi Aizputes novada domē, bet tagad strādā notariātā un veselības aprūpes jomā. Viņas specialitāte ir publiskās tiesībās, pašvaldību un valsts pārvaldes jautājumi.

Personības ar saknēm Liepāja ir iekļautas arī AP! sarakstos citos vēlēšanu apgabalos. Tā, starp AP! Zemgales saraksta līderiem ir basketboliste un Rīgas domes deputāte Anete Jēkabsone-Žogota.

AP! sarakstu līderi ir  aizsardzības ministrs Artis  Pabriks Vidzemē, Saeimas Eiropas lietu komisija vadītāja Marija Golubeva Rīgā, VARAM minstrs Artūrs Toms Plešs Zemgalē un AP! Saeimas frakcija vadītājs Juris Pūce Latgalē.

Apvienības programmas vadmotīvs ir  "Droši kopā!" un tās prioritātes ir nacionālā, ekonomiskā un cilvēkdrošība un izglītība um veselības aprūpe.

AP! vēlēšanu programma un deputātu kandidātu saraksti publicēti attistibaipar.lv 14. Saeimas vēlēšanas paredzētas 1. oktobrī.