Uz savu pirmo oficiālo darba sanāksmi jūnijā sanākuši projekta "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Nikolaja ģimnāzijā" īstenotāji – "Velve" projekta vadītāji Kārlis Misiņš un Aldis Rērihs, kā arī Liepājas Universitātes rektore Dace Markus un LiepU attīstības direktors Uldis Zupa un citi.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Uldis Zupa, "Velves" pārstāvji iepazīstinājuši ar projekta vadības komandu un apakšuzņēmējiem, kā arī projektēšanas gaitu. Pēc sapulces būvnieki kopā ar ar LiepU pārstāvjiem apskatījuši būvobjektu K.Valdemāra ielā 4 un vienojušies par būvlaukuma organizāciju, kā arī pārrunājuši veicamos darbus pirms objekta nodošanas būvniekam.


Projekta "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Nikolaja ģimnāzijā" mērķis ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Nikolaja ģimnāzija" energoefektivitātes uzlabošana. Praktiski tas nozīmē ēkas pamatstāva papildu siltināšanu, ārsienu siltināšanu no iekšpuses, bēniņu pārseguma termiskās pretestības paaugstināšanu, bojātā jumta seguma nomaiņu, logu nomaiņa, fasādes restaurāciju un cokola siltināšanu, iekšējo elektrotīklu un gaismas ķermeņu nomaiņu, apkures sistēmas nomaiņu, mehāniskās ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju izbūvi un ēkas vadības un automātikas sistēmas (BMS) ierīkošanu.


Būvdarbu uzsākšana tiek plānota 2024. gada jūlija otrajā pusē.

Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka 2018.gadā LiepU izsludināja iepirkumu Berči projektētās ēkas Valdemāra ielā 4 renovācijai, kas beidzās bez rezultāta.19. gadsimta beigāskā celtā Nikolaja zēnu ģimnāzija ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pašvaldība 2010. gadā nodeva Liepājas Universitātei, un jau toreiz ēka bija sliktā tehniskā stāvoklī.