Bijusī peldu iestāde Miķeļa Valtera ielā 13 (agrāk Peldu iela 59) ir pārdota un tai ir jauni īpašnieki, lietuvieši ar lielu pieredzi kūrortu attīstīšanā, portālam irliepaja.lv atklāja nekustamā īpašuma līdzšinējais īpašnieks Aļģis Skara (SIA "Amberthorn"). Pēc Skaras sacītā, jaunajiem īpašniekiem, kas īpaši peldu iestādes apsaimniekošanai izveidojuši jaunu uzņēmumu, ir arī pietiekami daudz finanšu, lai investētu peldu iestādes atjaunošanā, un atjaunošanas projekts jau esot izstrādes stadijā.


Neko konkrētāk Skara neizpauda, jo vairāk par sevi un saviem plāniem pastāstīšot jaunie īpašnieki paši. Taču, kā redzams no ieraksta zemesgrāmatā, 16. septembrī reģistrēts pirkuma līgums, kas apliecina, ka


par nekustamā īpašuma Miķeļa Valtera ielā 13 īpašnieci kļuvusi Lietuvā reģistrēta firma UAB "Liepojos kopos" (Liepājas kāpas).

Nekustamais īpašums pārdots par 1 259 000 eiro.


Aļģis Skara kļuva par SIA "Amberthorn" īpašnieku 2015. gadā, tādējādi kļūstot arī par nekustamā īpašuma Peldu ielā 59 (tagad Miķeļa Valtera 13) īpašnieku. Itin drīz īpašums tika izlikts pārdošanai. Piemēram, 2017. gadā tas tika tirgots par 1,74 miljoni eiro (131,82 €/m2), pēc gada cena samazinājās līdz 1, 5 miljoniem eiro (113,65 €/m2).


Kā portālam irliepaja.lv sacīja Skara, "interesentu par šo īpašumu ir bijis daudz". Pat ķīnieši to gribējuši pirkt, lai pārbūvētu par kaut ko līdzīgu hostelim. Tomēr, kā portālam irliepaja.lv apliecināja Skara, viņš gribējis, lai īpašumu nopērk kāds, kurš var atjaunot kādreizējās peldu iestādes tradīcijas.


Īpašums Peldu ielā 59 sastāv no 13 200 m2 liela zemesgabala un divām būvēm uz tā. Ginta Egliņa foto.


Uzziņa

1997. gada 11. septembrī nekustamais īpašums Peldu ielā 59 zemesgrāmatā nostiprināts uz Liepājas pašvaldības vārda, kura 2000. gada 13. novembrī to par 38 493 latiem pārdeva sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Laila-L". Pēc 15 gadiem,  2015.gada jūnijā, tā pārtapa par SIA "Amberthorn", kuras īpašnieks kopš 2015.gada jūnija ir Lietuvas pilsonis Aļģis Skara.


Iepriekš firmas īpašnieku vidū bijusi Matvejeva komercfirma "Pokers", SIA "Pokers", SIA "Pokers K", SIA "Baltika", SIA "Kurzemes katls", Vladimirs Krutikovs, Henadzi Kuprijenka, Vladimirs Carkovs, Jurijs Homutovs.