Piektdien, 9. februārī, Liepājā norisinājās "Kapitāla tirgus akadēmija", kas pulcēja Kurzemes reģiona uzņēmējus, lai iepazīstinātu ar kapitāla tirgus iespējām un sniegtu praktiskas zināšanas par to izmantošanu uzņēmuma izaugsmes veicināšanā.


"Kapitāla tirgus akadēmija" ir daļa no "Signet Bank" ilgtermiņa sabiedriskās iniciatīvas, kas vērsta uz vietējo uzņēmumu izaugsmes veicināšanu. Akadēmija ir bezmaksas izglītojošs projekts, ko 2023. gadā banka uzsāka ar mērķi sniegt vietējiem uzņēmumiem zināšanas, resursus un atbalstu, kas nepieciešami, lai "atraisītu" kapitāla tirgus potenciālu un veidotu jaunus ceļus ilgtspējīgai uzņēmējdarbības izaugsmei Latvijā.


"Kapitāla tirgus akadēmijā" Liepājā dienas garumā nozares profesionāļi dalījās teorētiskās un praktiskās zināšanās par finansējuma piesaisti, izmantojot akciju un obligāciju emisijas. Pasākumā ar personīgiem stāstiem par to, kā kapitāla tirgus ir palīdzējis uzņēmuma izaugsmei un kādas mācības uzņēmumi guvuši finansējuma piesaistes procesā, stāstīja "iCotton" padomes loceklis Jānis Bormanis, "Banga Ltd" valdes loceklis un līdzīpašnieks Raivis Veckāgans, un "DelfinGroup" investoru attiecību vadītājs Artūrs Dreimanis.


Savukārt zināšanās un viedokļos par finansējuma piesaistes procesu kapitāla tirgū, potenciālā emitenta mājas darbiem un investoru gaidām dalījās Edmunds Antufjevs ("Signet Bank"), Linda Purenkova ("BDO Law"), Daiga Auziņa-Melalksne ("Citadele banka") un Liene Dubava ("Nasdaq Riga").


Akadēmija kalpo kā dinamiska uzņēmēju tikšanās un izglītošanās platforma, kuras mērķis ir veicināt padziļinātu izpratni par alternatīvā finansējuma iespējām un pieejamību. Tā ir arī vietējās ekonomiskās attīstības katalizators, motivējot vietējos uzņēmējus nebaidīties izmantot kapitāla tirgus instrumentus sava biznesa attīstībā.


"Kurzemes reģionā ir daudz uzņēmumu ar ievērojamu izaugsmes potenciālu," norāda Ineta Done, "Signet Bank" vecākā viceprezidente. "Kapitāla tirgus var kļūt par nozīmīgu instrumentu, kas palīdzēs šiem uzņēmumiem piesaistīt nepieciešamo finansējumu un īstenot savus izaugsmes plānus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Mēs esam priecīgi, ka ar šo akadēmiju varējām Kurzemes reģiona uzņēmējiem sniegt vērtīgas zināšanas un praktiskus padomus par kapitāla tirgus iespēju izmantošanu, kā arī veicinājām jaunu kontaktu veidošanos starp pašiem uzņēmējiem. Liels paldies Liepājas pilsētai par atbalstu akadēmijas rīkošanā!".


"Liepājas SEZ vienmēr ir atbalstījusi uzņēmējdarbības attīstību Liepājā un Kurzemes reģionā," uzsver Uldis Sesks, Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs. ""Signet Bank" rīkotā "Kapitāla tirgus akadēmija" ir apsveicama iniciatīva, jo tā sniedz unikālu iespēju vietējiem uzņēmējiem izpētīt un izprast jaunas finansēšanas iespēju, ko dod kapitāla tirgus instrumenti. Esmu pārliecināts, ka akadēmijā iegūtās zināšanas var palīdzēt veicināt ne tikai uzņēmumu izaugsmi, bet arī mūsu reģiona vispārējo ekonomisko izaugsmi un ilgtspēju."Par "Signet Bank" "Kapitāla tirgus akadēmiju"
"Signet Bank" "Kapitāla tirgus akadēmija" ir 2023. gadā aizsākta ilgtermiņa sabiedriskā iniciatīva ar mērķi, paaugstināt vietējo uzņēmēju kapitāla tirgus pratību. Akadēmiju tiks rīkota regulāri un norisināsies gan Rīgā, gan Latvijas lielākajos reģionālajos centros. Kopš 2023. gada aizvadītas jau četras akadēmijas ar vairāk nekā 250 dalībniekiem. Akadēmija pieejama bez maksas tiem uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem, kas, izmantojot kapitāla tirgus piedāvātās iespējas, vēlas vairot zināšanas par finansējuma piesaistes iespējām kapitāla tirgū un paaugstināt sava uzņēmuma vērtību investoru acīs gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.


Par "Signet Bank"

"Signet Bank" dibināta 1991.gadā un ir viena no pirmajām neatkarīgās Latvijas bankām. Bankas stratēģija vērsta uz vietējo uzņēmēju un tiem piederošo uzņēmumu finansēšanu un kapitāla pārvaldīšanu. Kopš 2021.gada sākuma "Signet Bank" kredītu un obligāciju formā nodrošināja klientiem finansējumu gandrīz 500 miljonu eiro apjomā. "Signet Bank" akcionāri ir deviņi Latvijas un starptautiskie privātie investori, no tiem lielākie ir "SignetAcquisition III" (25%), kura vienīgais akcionārs ir ASV investors Aleksandrs Solovejs; AS "RIT Group" (19,50%) – Latvijas uzņēmums, kas pieder Rapoportu ģimenei, un SIA "Reglink" (15,93%), kura dibinātāja ir profesionāle banku jomā Irīna Pīgozne.