Vietējā investīciju banka "Signet Bank" šajā gadā turpina īstenot 2023. gadā veiksmīgi uzsākto ilgtermiņa sabiedrisko projektu – pirmo "Kapitāla tirgus akadēmiju" Latvijā, kas notika Rīgā –, un paplašina tās mērogu, uzsākot akadēmiju īstenošanu arī Latvijas lielākajās reģionālajās pilsētās.
Šā gada pirmā reģionālā akadēmija projekta ietvaros notiks 9. februārī viesnīcā "Promenade Hotel", Liepājā, sākot no pulksten 10 līdz 16.
"Kapitāla tirgus akadēmija" ir bezmaksas izglītojošs projekts, kas piemērots Latvijas uzņēmumu īpašniekiem un uzņēmumu vadītājiem, kuri interesējas par finansējuma piesaisti ar kapitāla tirgus instrumentiem. Programmu skatīt ŠEIT.
Latvijas uzņēmumi, salīdzinot ar citu attīstīto valstu uzņēmumiem, šobrīd ļoti maz izmanto alternatīvos finansējuma avotus, tostarp kapitāla tirgus instrumentus, un ir lielā mērā atkarīgi no banku finansējuma pieejamības. Kā rāda "Signet Bank" veiktās Latvijas uzņēmēju finansiālā noskaņojuma un uzņēmējdarbības vides viedokļa aptaujas dati*, šādu uzņēmēju rīcību lielā mērā ietekmē zināšanu trūkums par kapitāla tirgus piedāvātajām iespējām – to atzīst vairāk nekā 57% aptaujāto Latvijas uzņēmēju.
Zināšanu trūkums ierobežo gan pašu uzņēmumu, gan valsts ekonomiskās izaugsmes attīstības potenciālu – lai arī 83% no Latvijas uzņēmējiem ir dzirdējuši par kapitāla tirgus finansējuma piesaistīšanas iespējām (kapitāla piesaistīšana no investoriem, uzņēmumu kotācija biržā un obligāciju emisijas), bet tikai 13% no tiem tuvāko 12 mēnešu laikā apsver iespēju izmantot kapitāla tirgus piedāvātos finanšu instrumentus. Tieši tāpēc, "Signet Bank" uzsāka projektu "Kapitāla tirgus akadēmija", ar mērķi sniegt iespēju vietējiem uzņēmējiem vairot savas zināšanas un gūt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par finansējuma piesaisti kapitāla tirgū, vienlaikus iedrošinot izmantot kapitāla tirgus piedāvātās iespējas.
"Ikdienā novērojot, ka uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem ne vienmēr pietiek zināšanu finansējuma piesaistīšanas jautājumos, nolēmām dalīties savās un mūsu sadarbības partneru zināšanās un pieredzē, lai šo zināšanu ieguldījums nākotnē rezultējas vietējā kapitāla tirgus un Latvijas ekonomiskās labklājības izaugsmē. Uzskatu, ka kapitāla tirgus pratība – izpratne par plašāku finansējuma pieejamību ļaus ambicioziem Latvijas uzņēmējiem straujāk palielināt biznesa apjomus, audzēt uzņēmumu vērtību, algot kvalificētus darbiniekus. Galu galā ieguvēji būs visi – gan valsts, gan sabiedrība kopumā", stāsta Roberts Idelsons, "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs.
Kāpēc vērts apmeklēt "Kapitāla tirgus akadēmiju"?
Inta Liepa, AS "CleanR Grupa" valdes locekle: "Akadēmija ir lielisks veids, kā Latvijas uzņēmējiem pilnveidot zināšanas par kapitāla tirgus iespējām un instrumentiem, un izmantot tās uzņēmuma izaugsmes veicināšanai. Šeit dalāmies ar savu pieredzi, kas var būt vērtīga arī citiem – mūsu mācības un secinājumi obligāciju emisijas ceļā un kāda ir investoru komunikācijas pievienotā vērtība uzņēmuma korporatīvās pārvaldības stiprināšanā."
Andris Bite, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents un SIA "Karavela" valdes loceklis: "Ar prieku paklausījos pirmo akadēmiju – daudz ko vērtīgu ieguvu. Labums šajā gadījumā ir, ka savus stāstus stāsta uzņēmēji, nevis banka. Arī nozarē, kurā es darbojos, ir labs piemērs, ka obligāciju emisiju var veikt arī vidējs uzņēmums. Šeit ir tas labums, ka pretī ir uzņēmējs, kurš godīgi pasaka un atbild uz jautājumiem pēc būtības no savas pieredzes. Tas ir daudz efektīvāk, nekā izlasīt reklāmas bukletu par obligāciju emisiju."
Roberts Idelsons, "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs: "Jebkurš uzņēmējs var atnākt un dienas garumā paklausīties reālus pieredzes stāstus un profesionālu informāciju par kapitāla tirgu, tā piedāvātām iespējām, to praktiska pielietojuma variantiem saprotamā valodā, pie tam absolūti bez maksas. Varbūt uzreiz šīs zināšanas nebūs pielietojamas, bet nākotnē tās noteikti noderēs."
Akadēmija notiek visas dienas garumā, nozares profesionāļi un emitenti tajā dalās teorētiskās un praktiskās zināšanās par finansējuma piesaisti, izmantojot akciju un obligāciju emisijas:
kādās situācijās ir vērts domāt par finansējuma piesaisti kapitāla tirgū;
kādi mājas darbi ir jāveic uzņēmumam, kas vēlas piesaistīt finansējumu kapitāla tirgū;
kāds ir finansējuma piesaistes process un cik ilgu laiku tas aizņem;
ko sagaida investori;
kā maksimāli izmantot kapitāla tirgus priekšrocības sava uzņēmuma labā.
Pasākumā ar personīgiem stāstiem par to, kā kapitāla tirgus ir palīdzējis uzņēmuma izaugsmei un kādas mācības uzņēmumi guvuši finansējuma piesaistes procesā, viesosies "iCotton" padomes loceklis Jānis Bormanis, "Banga Ltd" valdes loceklis un līdzīpašnieks Raivis Veckāgans, un "DelfinGroup" investoru attiecību vadītājs Artūrs Dreimanis. Savukārt zināšanās un viedokļos par finansējuma piesaistes procesu kapitāla tirgū, potenciālā emitenta mājas darbiem un investoru gaidām dalīsies Edmunds Antufjevs ("Signet Bank"), Linda Purenkova ("BDO Law"), Daiga Auziņa-Melalksne ("Citadele banka") un Liene Dubava ("Nasdaq Riga").
Akadēmija būs vērtīga tiem uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem, kuri, izmantojot kapitāla tirgus piedāvātās iespējas, vēlas vairot zināšanas par finansējuma piesaistes iespējām kapitāla tirgū un paaugstināt sava uzņēmuma vērtību investoru acīs gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
Piesakies uz "Signet Bank" bezmaksas "Kapitāla tirgus akadēmiju" un iegūsti vērtīgas zināšanas, pieredzi un kontaktus, kas nākotnē palīdzēs veicināt tava biznesa attīstības "uzrāvienu"!
Pieteikšanās ŠEIT.
Vairāk par akadēmiju ŠEIT.
0
0