Pirms diviem gadiem Komunālā pārvalde Pērkones ielas galā daļēji atjaunoja nelielo autostāvvietas segumu (viens neliels gabals nez kādēļ palika, kāds ir), un kopš tā laika vasaras sezonā tajā tukšu vietu tikpat kā nav – sabrauc tepat, no Ezerkrasta, varbūt pat no Laumas rajona vai Karostas, taču netrūkst arī numuru ar burtiem "LT" un treileri ar tālāku ES valstu numuriem.


2020. gadā izbūvētais stāvlaukums Pērkones ielas galā. Foto: irliepaja.lv.


Tomēr gan pērn, gan jo īpaši šovasar šis nelielais auto stāvlaukums nu nekādi nespēja apmierināt pludmales mīļotāju vajadzības. Ne pašvaldība, ne tās dienesti nepalīdzēja, bet risinājumu atrada paši autobraucēji – stāvlaukuma un Pērkones ielas pretējā pusē plešas kādreizējā Piejūras slimnīcas teritorija, ko pašvaldība iemainīja pret zemesgabalu citā vietā, lai valsts varētu tur būvēt cietumu (necels to taču kūrorta zonā!). Tā ir milzīga, pussakopta teritorija, kurā ir pat asfaltēta iebrauktuve un diezgan daudz laukumiņu ar cietu segumu, kur novietot auto. Par zālāju (zāliens tas nav) pat nerunājot. Tā nu šī teritorija, kuras adrese, ja var ticēt vecajai ielu numura plāksnītei, ir Pērkones iela 32/38, šovasar pastāvīgi kalpoja par stāvvietu desmitiem automašīnu.

Vaicājot pašvaldībai, vai ir kādi konkrēti plāni attiecībā uz šo teritoriju, atbilde bija šāda:

"Konkrētais zemesgabals Pērkones ielā ir iegūts no valsts ar konkrētu funkciju, kas nosaka pielietojumu – šī teritorija ir paredzēta rekreācijai un kurortoloģijai.

Šobrīd konkrēts projekts nav, joprojām tiek meklētas iespējas zemesgabala attīstīšanai."

Vasaras sezona šogad jau beigusies – bojas no jūras izceltas, zilie karogi nolaisti un peldētāju dzīvības glābēji pievērsušies citām nodarbēm. Arī "autoplacis" tukšs – gan mazais, oficiālais, gan lielais, neoficiālais. Un tagad jo uzkrītošāk redzams caurais, vietām pa pusei sagāzušais dēļu žogs. Tiesa, ar vienu izņēmumu – glītu drāšu nožogojumu Siguldas ielas pusē, pretī pazīstama Liepājas uzņēmēja privātnamam. Bet arī tur, Siguldas ielas un Sūnu ielas krustojumā, žogā allaž ir caurums, un, lai cik bieži un rūpīgi tas tiktu aiztaisīts, pēc laika tas atkal ir brīvi caurstaigājams.


Nelielā posmā teritoriju norobežo "pieklājīgs" drāšu žogs. Foto: irliepaja.lv.


Manuprāt nav jēgas cīnīties ar vējdzirnavām, un, kamēr pašvaldībai nav citu plānu, vislabāk būtu nojaukt tos žoga fragmentus, kas vēl palikuši, beidzot visā teritorijā kārtīgi izpļaut zāli, aizvākt kritušos un nokaltušos kokus, padarot šo vietu kaut nedaudz civilizētu, un pirms nākamās pludmales sezonas uzlikt kādu norādi, kas ļautu cilvēkiem te legāli atstāt savus auto. 


Būtu gan glītāks skats, gan lietderīgāk izmantota teritorija, kas nevienam, vismaz pagaidām, nav vajadzīga.


Kārtīgi iežogota arī jūras pusē ir tikai Piejūras slimnīcas teritoija, kas robežojas ar pašvaldībai piederošo zemesgabalu. Foto: irliepaja.lv.