Apstādījumu uzraudzības komisija iepazinusies uz vietas ar situāciju Apšu ielā 3, kur žoga izbūves laikā būvdarbu zonā augošajiem kokiem bija bojātas saknes, atzinusi, ka "nodarītais kaitējums nav būtisks".


Par to portālu informēja Būvvaldes un Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Minētajā adresē notiek žoga būvniecība saskaņā ar būvvaldē akceptētu paskaidrojuma rakstu. Rokot bedres žoga stabiem, ir skartas blakus augošu koku saknes, taču darbi ir veikti, ievērojot pašvaldības izstrādātās vadlīnijas koku aizsardzībai būvobjektā.


Rakšanas darbi ir veikti tikai ar lāpstu, nevis tehniku. Atraktās saknes nozāģētas perpendikulāri, lai bojājuma laukums būtu pēc iespējas mazāks,"


situāciju apraksta Štāls.

Komisija būvdarbu veicējam rekomendējusi veikt koku vainagu samazināšanu, lai kompensētu sakņu samazinājumu. Komisija arī atļāvusi zemesgabala īpašniecei atļaut organizēt viena nokaltuša oša, kas aug Apšu ielā 3, nociršanu.


Jau vēstīts, ka 13. februārī kāds portāla irliepaja.lv lasītājs Apšu ielā bija ievērojis strādniekus ar cirvjiem apcērtam koku saknes.


Sazinoties ar Komunālo pārvaldi, portāls noskaidroja, ka Apšu ielā 3 ap privātu zemesgabalu tiek būvēts žogs saskaņā ar Būvvaldē apstiprinātu projekta dokumentāciju.


"Darbi šobrīd ir apturēti, līdz Apstādījumu uzraudzības komisija pārbaudīs, vai būvdarbu laikā īpašnieks un būvnieks ir ievērojuši koku aizsardzības vadlīnijas," portālam tobrīd sacīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.