Nesen grāmatā apkopoto pastāstu par Liepāju un liepājniekiem "Liepu tēvu teikas" autors Varis Siliņš vienā no saviem "pastāstiem" ar nosaukumu "Nolādētais stabs" raksta:


"Katrs liepājnieks jau būs pamanījis stabu pie lielveikala "Kurzeme", kas ik pa brīdim tiek nogāzts.


Viendien Krēslu Maija, stāvēdama pie atkal nopostītā staba, pukojās: "Vai t’ neviens nesaprot, ka pie šitā stūra divi suņi ir krustām pamīzuši?!

Tāpēc šī vieta ir nolādēta un, kamēr to ligu nenoņems, viss tā arī turpināsies!"


Iebrauktuve pie tirdzniecības centra "Kurzeme". Foto: irliepaja.lv.


Lai nu kā, bet blakus esošā īpašuma Kungu ielā 1 žoga betona apmale un stūra betona stabs tik tiešām regulāri tiek nopostīts, un kā portālam irliepaja.lv atzina tirdzniecības centra "Kurzeme" mārketinga un komunikācijas vadītājs Alina Skangale, vainojami ir lielie kravas auto, kas no Lielās ielas iebrauc "Kurzemes" sētā un izbrauc no tās.

Pēdējo reizi sapostīto žogu strādnieki atjaunoja aizvadītās nedēļas sākumā,


un ka atzina viens no viņiem – šī ir vismaz ceturtā reize, kad tas tiek darīts.

Iebrauktuve ir šaura, un droši vien labākais risinājums būtu to paplašināt, un, kā pastāstīja Skangale, tieši to vēlējušies gan tirdzniecības nama iepriekšējie, tā pašreizējiem īpašnieki. Taču ne vieniem, ne otriem līdz šim nav izdevies vienoties ar kaimiņu zemesgabala īpašniekiem par zemes atpirkšanu. Līdz ar to TC "Kurzeme" atliek organizēt žoga atjaunošanu, bet darbus parasti finansē kravu pārvadātāju apdrošinātājs.


Vara Siliņa grāmatas varone Krēslu Maija gan nedomā, ka iebrauktuves paplašināšana ir labs risinājums, viņa uzskata, ka būtu jārīkojas pavisam citādāk:


"Vai t’ šie nesaprot, ka likt atkal un atkal, atkal un atkal jaunu stabu nogāztā vietā viena naudas izmešana vien ir.

Labāk būtu darījuši, kā es saku, un miers."


Iebrauktuve, skatoties no pagalma puses. Foto: irliepaja.lv.


Ko tad īsti Krēslu Maija iesaka, var izlasīt grāmatiņā "Liepu tēva teikas", un, iespējams, nāksies rīkoties tieši tā, kā iesaka grāmatas varone, jo, kā noskaidroja portāls irliepaja.lv, tirdzniecības centram blakus esošo zemes gabalu Kungu ielā 1 no tā ilggadējā īpašnieka SIA "Generimo", kurš savukārt to iegādājās no īpašuma tiesības atguvušā  Rikardo Georga Pikatostes Puherta, šovasar atpirkusi SIA "Fordax". Šī uzņēmuma juridiskā adrese gan ir Rīgā, taču tā patiesā labuma guvēji, tāpat kā iepriekšējam īpašniekam, dzīvo Spānijā, kas diez vai palīdzēs risināt sarunas par "šaurās vietas" iespējamo paplašināšanu.