Turpinot un paplašinot būvdarbus Lielajā ielā, sākot no piektdienas, 14.aprīļa, tiek slēgta tramvaja pietura "Kurzeme" un turpmāk pasažieri iekāpšanai un izkāpšanai no tramvaja tiek aicināti izmantot tuvākās pieejamās pieturas – "Koncertzāle" vai "Pētertirgus", informē SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Izmaiņas pieturu organizācijā saistītas ar to, ka šobrīd tiek paplašināti ielas pārbūves darbi un tie skars daļēji arī tramvaja sliežu ceļu, līdz ar to tramvaja satiksme Lielās ielas posmā pie Rožu laukuma tiks organizēta ar pārmijām pa tikai vienu sliežu ceļu. Šādos apstākļos nodrošināt drošu un ērtu pasažieru iekāpšanu vai izkāpšanu no sabiedriskā transporta nav iespējams, līdz ar to pieņemts lēmums pieturu uz rekonstrukcijas darbu laiku slēgt.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Jau vēstīts, ka 23.augustā uzņēmums SIA "Liepājas tramvajs" iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA "Baltijas būve" par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta" (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.