Lai parūpētos par savas sirds veselību un izglītotos par sirds veselības tēmām, pilsētas dzimšanas dienā, 18.martā, ikviens interesents aicināts apmeklēt Sirds veselības dienu, informē Liepājas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa.

Sirds veselības diena 18.martā notiks tirdzniecības centrā "Kurzeme" no pulksten 12 līdz 15.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izglītoties par tādām sirds veselības tēmām kā kardiovaskulārie riska faktori un to saistība ar dzīvesstilu un uztura paradumiem, paaugstināts holesterīns kā aterosklerozes cēlonis un aterosklerozes biežāk izraisītās veselības problēmas. Tiks aplūkota arī asinsspiediena saistība ar uzturu un dzīvesstilu, kā arī paaugstināta asinsspiediena biežāk izraisītās veselības problēmas.

Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja noklausīties kardiologa Kristapa Šablinska lekciju par aktualitātēm sirds un asinsvadu slimību profilaksē, piedalīties meistarklasē – diskusijā par uzturu sirds veselībai ar uztura speciālisti Aneti Plataci, noteikt ķermeņa kompozīciju (muskuļu, tauku un ūdens daudzumu ķermenī) uz bioimpedances svariem, veikt veselības ekspress testus: izmērīt asinsspiedienu, noteikt kopējo holesterīna un glikozes līmeni, veikt sirds mazspējas testu. Tāpat apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas un laimēt balvas aktivitātē "Laimes rats" un pasākuma noslēgumā piedalīties Veselīga uztura šķīvja izlozē.

Sirds veselības dienas programma:
12.00 – 15.00 Ekspress testi, aktivitāte "Laimes rats"
12.30 – 14.00 Kardiologa lekcija
12.15 – 13.00 Uztura meistarklase/ diskusija 1. grupa
13.15 – 14.00 Uztura meistarklase/ diskusija 2. grupa
14.15 – 15.00 Uztura meistarklase/ diskusija 3. grupa

Sirds veselības dienas aktivitātes tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, e-pasts veseliba@liepaja.lv.