Ceturtdien, 17.maijā, tirdzniecības centrā "Ostmala" norisinājās Sirds veselības diena ar devīzi "Sirds mazspēja – zini un rīkojies!", kas pulcēja lielu interesentu skaitu.

Sirds veselības diena tika rīkota, lai izglītotu Liepājas iedzīvotājus par sirds mazspēju, sirds un asinsvadu veselību un sniegtu iespēju bez maksas noteikt sirds veselības riskus. Pasākumā sirds veselības riskus noteica vairāk nekā 100 Liepājas iedzīvotāju, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Apmeklētāji bez maksas izmērīja asinsspiedienu un pulsu, noteica holesterīna un cukura līmeni asinīs, saņēma speciālistu skaidrojumu par sirds veselības rādītājiem un ieteikumus sirds veselības stiprināšanai. Kā atzina mediķi, kas veica iedzīvotāju sirds veselības mērījumus, aptuveni pusei no visiem apmeklētājiem bija paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis. Daudzi apmeklētāji atzina, ka sen nav veikuši sirds veselības pārbaudes, tāpēc bija priecīgi par iespēju veikt visus mērījumus vienuviet un bez maksas. Lielu interesi izpelnījās arī iespēja aprunāties ar kardiologiem gan par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, gan par sirds mazspēju – slimību, kas bija šā gada Sirds veselības dienas uzmanības centrā.

Maijā pasaulē atzīmē Sirds mazspējas dienu. Šogad tās ietvaros 40 pasaules pilsētās tiek rīkota starptautiska kampaņa "Sirds mazspēja – negaidi un rīkojies!" ("Acting on Heart Failure"). Par vienu no starptautiskās kampaņas galvaspilsētām šogad kļuva Liepāja.

Pasākums tika atklāts, simboliski iededzot "Sirds mazspējas simptomu luksoforu". Sirds veselības dienā liepājniekus uzrunāja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja kardioloģe Ginta Kamzola, Liepājas Reģionālās slimnīcas kardioloģe Iveta Šime un pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.

Atklājot pasākumu, Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja kardioloģe Ginta Kamzola atzina: "Sirds mazspēja ir slimība, kas var attīstīties jebkuras savlaicīgi nediagnosticētas un neārstētas sirds slimības rezultātā. Izplatītākie slimības simptomi ir pieaugoša tūska kājās, sākot no potītēm uz augšu, elpas trūkums, nogurums un nespēks, paātrināta sirdsdarbība miera stāvoklī. Lai laicīgi diagnosticētu iespējamu sirds mazspēju, kardiologi iesaka regulāri pārbaudīt sirds veselību, uzmanību pievēršot pulsam, kam miera stāvoklī ir jābūt aptuveni 60 sitieniem minūtē, un asinsspiedienam, kam jebkurā vecumā būtu jābūt tuvu 120/80 mmHg."

Vairāk par sirds un asinsvadu veselību var uzzināt pacientu biedrības "ParSirdi.lv" mājaslapā www.parsirdi.lv.