Arhitektūras, būvniecības, būvmateriālu ražošanas un restaurācijas izcilībām veltītā izstāde "Detaļu spēks" līdz 13. septembrim viesojas tirdzniecības centrā "Ostmala", Kārļa Zāles laukumā 8, portālu irliepaja.lv informēja izstādes veidotāji.

Izstāde pērn novembra nogalē vispirms tika atvērta Rīgas domē, un pēc tam ceļojusi pa dažādām galvaspilsētas izstāžu telpām. Izstādes veidotāji aicina iepazīt interesantāko no tā, kas šobrīd ir redzams arhitektūrā un būvniecībā Latvijā – vispirms izstādē, bet pēc tam ir iespēja objektus aplūkot arī klātienē, saplānojot savus brīvdienu maršrutus.

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas, kas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēsta par 17 dažādām ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumiem, kuri visi ir parauga vērti dēļ izpildījuma augstā kvalitātes, funkcionālā un radošā līmenī. Vairāki objekti ir ieguvuši balvas lielākajā būvju konkursā "Latvijas būvniecības gada balva".

Liepājas objektiem izstādē ir veltīti trīs stendi: Hoijeres kundzes viesnīcas, Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, kura var lepoties ar godpilno 1. vietu konkursā Latvijas Būvniecības gada balva nominācijā "Jauna sabiedriska būve".

Hoijeres kundzes viesnīca Liepājā – viena no vecākajām ēkām pilsētā, atraitnes Hoijeres viesnīca Kungu ielā 24 celta 17. gs. Pazīstama arī kā Pētera I nams, jo 1697. gada pavasarī viesnīcā vienu nedēļu dzīvoja Krievijas cars Pēteris. Pēc atjaunošanas būs saglabātas gan vēsturiskās funkcijas, gan interjeri. Pasūtītājs – Liepājas pilsētas pašvaldība. Projektētājs – p/s "Pils projekts", arhitekte Liesma Markova. Būvnieks – "ReRe meistari". Būvuzraugs – "Firma L4".


Moderna skola mākslām Liepājā – pirms 2020./2021. mācību gada sākuma Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ieguva modernu ēku, kuras tapšanas vēsture, arhitektoniskie un tehniskie risinājumi varētu izstāstīt stāstu, kā kvalitatīvs projektu vadības process no pasūtītāja, arhitekta un būvnieka puses soli pa solim pārtop izcilā rezultātā. Ēkas fasādes vērtība – mākslīgi rūsināta metāla plākšņu apdare. Arhitektūras projekts arhitektu birojs "K-IDEA", Andris Kokins. Būvnieks – "UPTK", projekta vadītājs Sandis Kirhners.


Iemirdzas Liepājas pērle – Sv.Trīsvienības katedrāle, kas uzmanīgi restaurēta un atjaunota vairāku gadu garumā. Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles vēsture iestiepjas pagātnē līdz 1742.g., kad vācu draudze lēma par jaunas baznīcas būvniecību, kas noslēdzās 1758.g. Kopš tā laika baznīca, lai vai kādas iekārtas valdījušas, ir bijusi no tām retajām, kas vienmēr bijusi atvērta draudzei. Pasūtītājs Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds, projekts Arhitektoniskās izpētes grupa, būvnieks – "UPTK".

Starp izstādes atbalstītājiem ir arī Liepājas būvfirma "UPTK".

Izstādē skatāmi arī šādi objekti: Alūksnes labiekārtojums, Bauskas pils tornis, Kuģu iela 15 Rīgā, jaunais "Škoda" centrs Rīgā, kokbetona tilts Jaunpilī, Māra Štromberga BMX trase Valmierā, Saules skola Daugavpilī, LR Prokuratūras ēka, satiksmes pārvads Daugavpilī, villa "Gaida" Saulkrastos, "SWH biroju centra" pārbūve Skanstes ielā 52 un citi.

Jebkurš arhitektūras un būvniecības objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamata vērtības un arī raksturīgās inovācijas. Par ilgtspējīgu iespējams nodēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu. Plašāka informācija: www.buvniekupadome.lv.