Trešdien, 26. jūnijā, LSEZ AS "Norplast Piemare"    jaunās ražotnes pamatos tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Tajā tiks ražotas lielgabarīta stiklšķiedras konstrukcijas un tā ir vēl viena rūpnīca Liepājas SEZ teritorijā un vēl viena ražotne Liepājas ostā. Jaunā ražotne atradīsies Liepājas ostas 64. Piestātnē, Atslēdznieku ielā 37, Liepājā. Jaunās ražotnes platība ir 1935 m² un šajā projektā kopumā plānots investēt 2,5 milj. eiro, informēja Liepājas SEZ pārvaldes komunikācijas un korporatīvās pārvaldības speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

LSEZ AS "Norplast Piemare" ir "Entec Group" uzņēmums ar Norvēģijas kapitālu un Liepājā ienāca pirms vairākiem gadiem, bet līdz šim strādāja kā stividorkompānija, kas nodrošināja Saldū saražoto lielgabarīta konstrukciju eksportu.

"Jaunās ražotnes būvniecība ir būtisks solis "Entec" Grupā ietilpstošā uzņēmuma "Brimer" attīstībā Latvijā, jo tas ļaus dubultot ražošanas jaudas Latvijā, un ražot ļoti liela izmēra kompozītmateriālu izstrādājumus naftas ieguves nozarei, kuru ražošana līdz šim Latvijā nebija iespējama. Ražotnes atrašanās tiešā ostas piestātnes tuvumā sniedz loģistikas priekšrocības un atvieglo kravas nosūtīšanu klientiem ," savā uzrunā pauda "Norplast Piemare" valdes loceklis Gatis Ginters.

Pēdējos septiņos gados Liepājā, speciālās ekonomiskās zonas teritorijā uzbūvētas 24 jaunas rūpnīcas un tas ir apliecinājums, ka gan ārvalstu, gan pašmāju uzņēmēji novērtē pilsētas uzņēmējdarbības vides kvalitāti. "Gandarījums, ka Liepāja turpina sevi nostiprināt kā reģiona industriālo centru. Jaunās ražotnes izveide sniegs ne tikai būtisku ieguldījumu mūsu pilsētas ekonomiskajā izaugsmē, bet arī palielinās kopējo ražošanas jaudu Latvijā. Ostas tuvums un Liepājas nodrošinātās loģistikas priekšrocības padara mūsu pilsētu par piemērotu vietu šādu stratēģiski nozīmīgu projektu realizācijai. Esam lepni, ka augstas pievienotās vērtības uzņēmumi izvēlas Liepāju kā savu bāzi, novēlu izdošanos šajā būtiskajā attīstības posmā," atzina Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī vairāki "Entec Group" pārstāvji. Uzņēmumu grupas direktors Haavards Haanes uzvēra: ""Entec Group" šī ražotne ir būtisks stratēģiskās attīstītības solis, ar kuru tiek saistīta ilgtermiņa attīstība. Kāpēc Liepāja? Jo te ir burvīgi, bet ir arī trīs atslēgas momenti. Pirmkārt, Liepāja atbalsta uzņēmējus un investorus un ir iespēja rūpnīcu būvēt ostā. Otrkārt, šeit ir Liepājas speciālā ekonomiskā zona, kas sniedz atbalstu un palīdz ātrāk un vieglāk attīstīties. Treškārt, Liepāja var nodrošināt kvalificētus darbiniekus no finansista, projektu vadītāja līdz strādniekam. Augstu novērtējam Liepājas SEZ sniegtās infrastruktūras un biznesa vides priekšrocības."
 
Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis uzsver, ka "Ir patiess prieks un lepnums teikt, ka top vēl viena jauna rūpnīca. Tas ir apliecinājums, ka esošā Liepājas SEZ ilgtermiņa attīstības stratēģija un darbības filozofija strādā, kurā osta un industrija darbojas un attīstītās ciešā sinerģijā un viena otru papildina. Jaunā ražotne jau jaunā līmenī apvieno enerģētikas nozari, ostu un rūpniecību. Projekts, kas iezīmē Liepājas ostas plānus kļūt par enerģētikas mezglu Baltijas jūras austrumu piekrastē "

Jaunā angāra būvniecībai izvēlēts uzņēmums "UPTK". Tās direktors Zigurds Kirhners bija lakonisks: "Lai top! Lai mums visiem kopā izdodas un tiekamies pēc pusgada jaunās rūpnīcas atvēršanas pasākumā. "

Laika kapsulu ieguldīja klātesot LSEZ AS "Norplast Piemare" valdes loceklim Gatim Ginteram, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam, "Entec Group" direktoram Haavard Haanes, Liepājās speciālās ekonomiskās zonas pārvaldniekam Uldim Hmieļevskim, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniekam Salvim Rogam un "UPTK" direktoram Zigurdam Kirhneram.