Šonedēļ, 14.februārī, notikušajā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes sēdē pieņemta virkne lēmumu, par kuriem portālu informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

SEZ valde izskatījusi un nolēmusi aatbalstīt tās kapitālsabiedrības "Norplast Piemare" lūgumu piekrist piešķirto apbūves tiesību ieķīlāšanai kā aizdevuma saistību izpildes nodrošinājumam, ievērojot noslēgtā līguma par apbūves tiesības piešķiršanu nosacījumus.  

Šādi "Norplast Piemare" nolēmusi piesaistīt finanšu līdzekļus ražošanas ēkas būvniecībai Ziemas ostā, Atslēdznieku iela 37, kas uzņēmuma plānos bija jau 2022.gada nogalē.  Īstenojot projektu, "Norplast Piemare" Liepājā uzsāks ražot lielizmēra kompozītmateriālu (stikla šķiedras) izstrādājumus naftas ieguves nozarei, kā arī peldošos slēgtos sprostus Norvēģijas zivju audzētājiem.

Jau vēstīts, ka 2021. gada nogale Liepājā darbu uzsāka Norvēģijas kapitāla uzņēmums "Norplast Piemare", LSEZ AS. "Norplast Piemare" ir pirmais uzņēmums Liepājā, ko izveidojuši norvēģu investori.

SIA "Norplast" 2021. gada vasarā iegādājās LSEZ AS "Piemare" kapitāldaļas un nomainīja nosaukumu uz "Norplast Piemare", LSEZ AS.

Tāpat SEZ valde nolēmusi slēgt līgumu par nekustamā īpašuma Muitas ielā 2 iznomāšanu uz divdesmit gadiem nomniekam piederošā nekustamā īpašuma apsaimniekošanai un uzturēšanai.

SEZ valde atbalstījusi arī SEZ kapitālsabiedrības "Transit Service" lūgumu pagarināt apakšnomas līgumu ar "Baltic cape silo" par nekustamā īpašuma Brīvostas ielā 8, atbilstoši SEZ un "Transit Service" nomas līguma termiņam.

SEZ valde nolēmusi neizmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu Spīķeru ielā 15, ko vēlas iegādāties uzņēmējs Oļegs Hramovs.