Aizvadītā gada pēdējās dienās klajā nāca izdevniecības "Dienas Bizness" žurnāls "Miljonārs", kurā jau piekto gadu pēc kārtas atrodami pieci Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki 2022.gadā, kas apkopoti sadarbībā ar "Lursoft".


Izdevniecības "Dienas Bizness" galvenais redaktors Gatis Madžiņš secina, ka pēdējā laika stāsts lielāko, bagātāko, pelnošāko cilvēku sarakstos ir kļuvis vēl mainīgāks, un viena otru nomainošās krīzes atklāj aizvien pārliecinošāku tendenci – daudz pelna tie, kuriem ir talants uzminēt rītdienu, kā arī tie, kuriem rītdiena nokritusi kā dāvana un neizbēgama peļņas izdevība.


Esam jau informējuši portāla lasītājus par to, kā 2022.gadā veicies liepājniekam Aigaram Kesenfeldam, kurš iekļuvis desmit Latvijas turīgāko biznesmeņu skaitā. Šoreiz apskatīsim pārējos "Dienas Biznesa" simtnieku sarakstos iekļuvušos.


Miljonāru topā redzami arī kādreiz "Liepājas metalurgā" savu turību krāt uzsākušās Lipmanu ģimenes locekļu vārdi – Kirovs, Filips, Anna (15., 19. un 35. vieta). Tāpat jau tradicionāli simtniekā ir redzami Jurija Homutova (63.vieta) un Vladimira Carkova (66.vieta) vārdi, kā arī ostas uzņēmējs Sergejs Govorovs (69.vieta). Tikai nedaudz atpaliek "UPB" akcionāri Madara Mora, Māris Mors un Uldis Pīlēns (71.-73.vieta).


Šo cilvēku bagātība mērāma 38 līdz 14 miljonu eiro vērtībā.


Simts lielāko dividenžu saņēmēju sarakstā bez jau pieminētajiem redzami vēl daži liepājnieku uzvārdi: Liepājā reģistrētās SIA "Baltreids" viens no īpašniekiem Nikolajs Varušečkins (nopelnīti 7, 250 miljoni eiro), Liepājas SEZ SIA "DG termināls" īpašnieks Aivars Millers (saņēmis 1,2 miljonus eiro), SIA "UPTK" īpašnieks Zigurds Kirhners, kurš nopelnījis 700 000 eiro un AS "LPB" un SIA "Tiamo grupa" līdzīpašnieks Aloizs Norkus, kura dividendes sasniegušas 397 000 eiro.


Jurijs Hamutovs un Vladimirs Carkovs saņēmuši katrs pa 748 000 eiro.


Viens no miljonāru topa sarakstiem veltīts simts "lielākajiem zaudētajiem". Šajā sarakstā Liepāju pārstāv leģendārais basketbolists Kristaps Porziņģis, kura bagātība sarukusi par 396 414 eiro, jo zaudējumus piedzīvojuši viņam piederošie uzņēmumi "JMK Investments" un "JMK VC". Otrs zaudētājs – SIA "A-Land" lielākais īpašnieks Andris Šervinskis, kurš 2022.gadā iedzīvojies 464 791 eiro lielos zaudējumos (uzņēmums kopumā zaudējis 564 746 eiro).