Neliels vēsturnieka ieskats vairāk nekā simts gadus senā pagātnē, kad  Jūrmalas parka iela pārtapa par Georga Vašingtona bulvāri.

Nupat, bet kārtējo reizi izlikta pārdošanai viena no Jūrmalas parka pērlēm – bijušais dūņu dziedniecības korpuss vai "vannu māja". Kopš Berči projekta nobeigšanas – 1902. gada – dekoratīvā kolonāde kopā ar Gulbju dīķa paviljonu un apkārtējo krāšņo villu apbūvi bijusi pilsētas viesu apbrīna un liepājnieku lepnuma objekts. Diemžēl daudzi vairs nezina, ka skaistās kolonādes rotātā celtne ar tagadējo adresi Peldu iela 59 ir kā blāva un netalantīga piedeva šim Peldu ielas pagarinājumam.

1911. gada aprīlī Liepājas pilsētas domes sēdē tika izskatīšanai pieņemts Galvas Alberta Volgemūta ierosinājums esošo Jūrmalas parka ielu, pa kuru 1901. gadā izbūvēta vasaras tramvaja līnija, pārdēvēt par Georga Vašingtona bulvāri. Tajā laikā pilsētas plānā tur bija tikai divas apbūves adreses – Vannu māja jūras pusē un kurinātava – katlu māja pretī (nojaukta 2002.gadā).

Volgemūts par šī lēmuma nepieciešamību domniekiem paziņoja nepārsūdzami – rīkojums no pašas Pēterburgas.

Bet par Georga Vašingtona vārdu bulvārim parūpējās aiz toreizējās pasaules politikas "skatuves", jo Krievijā gatavojās visaugstākajā līmenī uzņemt Ziemeļamerikas Savienoto valstu II Atlantijas divīzijas karakuģu eskadru.

1911. gada 27. aprīlī amerikāņu flotes eskadra,"Luisiania","New Hampshire","Kansas","Sout Carolina" un transports"Ciklope" no Ņujorkas izgāja okeānā, lai 12. jūnijā parādītos Liepājas reidā. Tālāk eskadrai bija plānots doties uz Rēveli (tagad Tallina), Kronštati un beidzot, uz Sanktpēterburgu.

Taču ... amerikāņu flote Liepājai aizkuģoja garām, piestājot vien Kronštatē un Pēterburgā. Kāpēc Amerikas  savienoto valstu karakuģi, kā bija plānots, nepiestāja Liepājā, atliek vien minēt. Varbūt tamdēļ, ka te vairs atradās tikai krievu flotes mīnu kuģi, bet varbūt arī tam par iemeslu ziņa, ka krievi esot sagatavojuši draudzīgu pārsteigumu – pilotējamu lidaparātu, kas demonstrēšot  nosēšanos uz"Luisiania" klāja?

Varu tikai piebilst, ka pats esmu redzējis Krievijas flotes vēstures arhīvā apjomīgu mapi ar amerikāņu eskadras draudzības vizītes scenāriju Liepājā, kuģu virsnieku un kontradmirāļa Čarlza Rilenda svinīgu pieņemšanu Liepājas Pēterburgas, Romas un Hamburgas viesnīcās....

Taču Georga Vašingtona bulvāris Liepājai palika. Divas reizes, 1932. un 1936. gadā, Liepājas pašvaldība šajā ielā apstiprināja jaunas gruntsgabalu robežas un māju adreses.

Georga Vašingtona bulvāris beidza eksistēt 1941. gada 20. augustā, kad tam vācu nacistu okupācijas vara nomainīja nosaukumu uz pulkveža Lomeijera  gatvi.*

Padomju gados šo ielas posmu pievienoja Zvejnieku alejai, tagad – Peldu ielai.

*Pulkvedis Lomeijers. Vācu 291. kājnieku divīzijas 501. kājnieku pulka komandieris, Liepājas komandants 1941. gadā.