Veloceliņu garums Liepājā šogad nedaudz, taču varētu pieaugt, portāls irliepaja.lv uzzināja pašvaldībā.

29.janvārī atkārtoti izsludināts iepriekš pārtrauktais iepirkums – atklāts konkurss – par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam "Gājēju - velosipēda ceļa turpinājuma izbūve Klaipēdas ielā līdz pilsētas robežai, Liepājā".


Šī iepirkuma atvēršana plānota 1.martā, un, tā kā būvprojekta izstrādei tiks atvēlētas 210 dienas, pašvaldībai būs iespēja vēl šogad izsludināt arī būvdarbu iepirkumu.


Veloceliņa pagarinājums plānots posmā no esošā gājēju un veloceliņa Klaipēdas ielas galā līdz pilsētas robežai aiz Dienvidu kapiem, no kurienes perspektīvā veloceliņu līdz Nīcai plāno izbūvēt valsts.

Bez apvienotā gājēju un velosipēdu ceļa izbūves plānota arī tā apgaismojuma izbūve, ko paredzēts izdalīt atsevišķā kārtā.


Valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" iepriekš ziņoja, ka šogad sāks 15 kilometrus gara gājēju-velosipēdistu ceļa izbūvi posmā no Liepājas līdz Nīcai.


Iecerētā veloceliņa atrašanās vieta iezīmēta ar sarkanu līniju.


Kas attiecas uz veloceliņu izbūvi citur, domes Attīstības pārvaldes komentārs bija: "Veloceliņus parasti izbūvē tajos posmos, kur tiek plānoti lielāki ielu infrastruktūras darbi, šajā gadījumā tāds tiek plānots Ganību ielas pārbūvē posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai, kur tiks izbūvēts apvienotais gājēju un veloceliņš".


Iepriekš domes pastāvīgajās komitejās izskanējis, ka veloceliņu būtu nepieciešams izbūvēt arī Oskara Kalpaka ielā, lai savienotu esošo celiņu posmus, kā arī Šķēdes virzienā, Lībiešu ielā, jo tas ir ceļš, kurš ved uz tūrisma objektiem – Ziemeļu fortiem, redanu, Kara muzeja jauno filiāli agrākajā artilērijas munīcijas noliktavā.