Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem, kas tiek svinēti laikā, kad ir visgarākā diena un visīsākā nakts, Liepājas ielās un laukumos uzstādīti svētku rotājumi, informēja Liepājas būvvalde.

Centrālajā svētku rotājumā, kas tradicionāli izvietots Rožu laukumā, tiek apvienots valsts svētku dekors auseklis ar Līgo svētku simbolu – ozolu. Tāpat rotājumā izmantoti ratu riteņi. Latviešu tautas kultūrā ozols ir spēka un auglības simbols, bet auseklis pazīstams kā aizsardzības zīme, simbolizējot gaismas cīņu ar tumsu.  Piešķirot dekorācijai jaunu veidolu un pagarinot tās kalpošanas laiku, tiek akcentēta arī ilgtspējības nozīmība.

Papildus centrālajam dekoram Līgo svētku noskaņu pilsētā radīs arī citi rotājumi. Dekorācijas būs izvietotas skvērā pie Imanta Kalniņa sienas gleznojuma Jūras un Graudu ielas krustojumā, kā arī sadalošajā joslā starp Zirņu un Ganību ielām Ezerkrastā. Šie rotājumi ne tikai rada svētku atmosfēru, bet arī uzsver mūsu tautas kultūras bagātību un vērtības.

Tāpat pilsētā tiks izkārti karodziņi ar latvju rakstu motīvu. Tie rotās apgaismojuma balstus pie abām pilsētas robežām, Klaipēdas un Brīvības ielas posmos, kā arī uz Ganību un citām ielām.

Svētku noformējumu izstrādājis un uzstādījis SIA "First Service" pēc Liepājas pilsētas Būvvaldes sagatavotās iepirkuma dokumentācijas.

Liepājnieki un pilsētas viesi aicināti doties apskatīt svētku dekorācijas un gūt svētku noskaņu!