Portāla irliepaja.lv redakcija saņēmusi dzīvokļu īpašnieku biedrība "M.Ķempes 15", kura apsaimnieko arī dzīvojamo māju Reiņu meža ielā 12, satraukuma un sašutuma pilnu vēstuli. Vēstule, ko parakstījusi biedrības valdes locekle Anita Reinholce,  pauž sašutumu par ēkā notiekošajiem būvdarbiem, jo "tiek bojātas mājas kopīpašumā esošas telpas", turklāt piemēram, kravas lifta demontāža nemaz neesot saskaņota ar dzīvokļu īpašnieku biedrību. Trīsstāvu ēka neesot tipveida projekts, tāpēc nav zināms, kādas slodzes tā spēj izturēt. Būvdarbu gaitā jau parādījušās plaisas. Dzīvokļu īpašnieku biedrība vērsusies pie pilsētas Būvvaldes, pieprasot nekavējoties pārtraukt būvniecības darbus, kas tiek veikti pēc Liepājas pašvaldības pasūtījuma.


Kā vēsta būvtāfele, pārbūve Reiņu meža ielā 12 notiek ERAF finansēta projekta "Sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna realizēšanai" ietvaros. Būvdarbus veic SIA "Būvkompānija MBR", projektu izstrādājusi Rīgā reģistrētā SIA "Campaign", būvdarbu vadītājs – Uldis Valdmanis. Būvuzraudzību veic SIA "Sorpo" un būvuzraugs Andis Jēkabsons.


Pie portāla irliepaja.lv jau pērn vērsās kāda Ķempes ielas 13. nama iedzīvotāja, paužot bažas par iecerēto projektu, tiesa, šīs vēstules autori nesatrauca būvdarbi, bet gan tas, ka "mums kaimiņos tiks izveidota bērnu nama filiāle" (precīzāk: jauniešu māja līdz 12 bērniem vecumā no 15 līdz 18 gadiem – irliepaja.lv). Sieviete rakstīja: "Visi zina, ka tie ir grūti audzināmi jaunieši ar deviantu (ar novirzēm – irliepaja.lv) uzvedību. Mums nav pagalma, ir tikai braucamā daļa un trotuārs, vai šie jaunieši visu laiku atradīsies telpās? [..] Praktiski visi pieguļošo māju iedzīvotāji ir pret šī projekta realizāciju Reiņu meža 12 – 44".


Atbildi šai liepājniecei sniedza Liepājas domes Sociālais dienests. Šoreiz gaidām atbildi no pilsētas Būvvaldes!