Portāla lasītājs, kuram pieder īpašums Republikas ielā, rosina pašvaldību pievērst uzmanību gan vēsturisko Nikolaja kāpņu remontam, gan gājēju ceļa uz Gulbju dīķi atjaunošanai.

“Izlasījis Irliepaja.lv rakstu, ka Nikolaja kāpņu remontam līdzekļi 2015.gadā nav paredzēti, es kā Republikas ielas nekustamā īpašuma īpašnieks gribētu zināt, ko Liepājas dome ir nolēmusi gan attiecībā uz šīm kāpnēm, gan to turpinājumā esošo ceļu uz Gulbju dīķi, kas patlaban ir aizšķērsots,” raksta lasītājs.

“Liepājas pilsētas plānošanas dokumentos skaidri redzams, ka Republikas iela šajā vietā ir tieši savienota ar Gulbju dīķi. Tad kāpēc publiskais ceļš joprojām ir bloķēts ar veciem, nelegāliem padomju laiku žogiem?! Līdz šim gājēji šo problēmu atrisinājuši vienkārši – nekorekti ejot cauri privātīpašumam Vites ielā 9.  

Taču, izlasot rakstu Irliepaja.lv par Vites 9 īpašnieka nodomu būvēties šajā īpašumā,  skaidrs, ka drīz te vairs nebūs iespējams staigāt, un, ja netiks atjaunots teritorijas plānā iezīmētais blakus esošais publiskais ceļš, kāpnes vedīs kalnā, bet tālāk ceļš uz Gulbju dīķi būs slēgts.

Ko dome grasās darīt šajā sakarībā? Vai tā ir gatava nekavējoties novākt nelegālos padomjlaiku žogus, lai atbrīvotu ceļu? Ar minimāliem līdzekļiem varētu arī salabot izdrupušās un ļoti bīstamās (īpaši, kad klātas ar sniegu un ledu) betona kāpnes pretī Republikas ielai, kas ved uz kādreizējo Nikolaja piemiņas vietu, kā arī izbūvēt dažus pakāpienus pakalna pretējā pusē, kas patlaban atrodas aiz nelegālā žoga bērnudārza teritorijā.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ pašvaldība šobrīd nevēlas to darīt, tad sabiedrības drošības dēļ pirms kāpnēm vajadzētu uzstādīt brīdinājuma zīmes un drošības barjeras!” – pārliecināts lasītājs, kurš savu vēstuli beidz ar šādiem vārdiem: „Tad, kad jāsalabo kāda bedre Uliha ielā, barjeras un zīmes tiek uzstādītas nekavējoties, tāpat pašvaldībai vajadzētu respēktēt arī kājāmgājēju intereses”.