Lai gan liepājnieku domas dalās, vai trešdien, 28.jūnijā, spēcīgās lietusgāzes ilga 20 minūtes vai pus stundu, tomēr fakts ir tāds, ka vietās, kur arī agrāk ielas mēdza pārplūst šādos gadījumos, tā notiek joprojām.


2017. gada oktobrī Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls aģentūrai LETA stāstīja: "Liepājā tiks veikti pasākumi, lai mazinātu centra un Vecliepājas ielu krustojumu applūšanu lietavu laikā. Pagājušajā nedēļā sākta jauna lietus ūdens kanalizācijas posma izbūve Graudu ielā no Jūras ielas līdz Vītolu ielai. "Šis ir ļoti nepieciešams darbs, lai turpmāk novērstu Pasta, Graudu un Vītolu ielas krustojuma applūšanu, kas šeit nereti vērojama lietavu laikā," skaidroja Štāls.


Pašlaik Graudu, Vītolu, Kr. Valdemāra, Republikas un Ģimnāzijas ielās lietus ūdens savākšana un novadīšana notiek ar vecās sadzīves kanalizācijas sistēmas palīdzību – tā ir kombinētā sistēma, kas izbūvēta pagājušā gadsimta 60.gados. Šāda sistēma sen vairs nav efektīva, lai pietiekami ātri aizvadītu lielus lietus ūdens apjomus, kas rodas spēcīgu lietavu laikā. Līdz ar to Graudu, Vītolu un Pasta ielas krustojumā un Ģimnāzijas un Republikas ielas krustojumā nereti veidojas milzu peļķes, skaidroja Štāls".


Trešdien īsti plūdi bija vērojami arī Jūrmalas parka bērnu atrakciju laukumā. Foto: irliepaja.lv.


Pēc trešdienas plūdiem, kā novēroja irliepaja.lv, tajā pašā krustojumā, kā arī daudzviet citur Liepājā, piemēram, Jūrmalas parka bērnu atrakciju laukumā kanalizācijas sistēmas netika galā ar lietus ūdens daudzumu, un uz Republikas ielu pat bija jātraucas glābējiem, lai palīdzētu bērniem izkļūt no applūduša pagraba. Portāls irliepaja.lv lūdza domes izpilddirektora vietnieka būvniecības jautājumos Didža Jēriņa komentāru, kāpēc joprojām tā notiek.

"Klimata pārmaiņas diemžēl ir reālas, sausuma periodi mijās ar ekstremālām lietus gāzēm, ko pierādīja vakardienas negaiss. Ja 30 minūšu laikā nolīst 26 mm, kas ir apmēram pusmēneša nokrišņu norma, tad lietus ūdeņu sistēmas nevar novadīt visu daudzumu vienā mirklī. Republikas ielā ir izbūvēta lietus ūdeņu novadīšanas sistēma, ja tas nebūtu darīts, tad lietus ūdeņi aiztecētu nevis stundas laikā kā vakar, bet gan apmēram četru stundu laikā.


Šogad, rekonstruējot Graudu ielas un Jūras ielas krustojumu, tiks palielināti cauruļvadu diametri,

līdz ar to uzlabojot situāciju ar lietus ūdeņu ātrāku novadīšanu. Pilnīgi novērst īslaicīgu applūšanu ekstremālu lietusgāžu gadījumā praktiski nav iespējams.


Visos jaunajos ielas pārbūves projektos tiek izbūvētas lietus novadīšanas sistēmas, katrs jauns lietus ūdens kolektors uzlabo kopējo lietus ūdeņu novadīšanas sistēmu pilsētā," skaidroja Jēriņš.