Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +16,8 grādi – vienu grādu zemāka par jūlija normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.


Zemākā gaisa temperatūra, +4,8 grādi, tika reģistrēta 11.jūlijā Madonā, bet maksimālā temperatūra bija +32,1 grāds 16.jūlijā Dobelē.


16.jūlijā tika pārspēti trīs karstuma rekordi; laika periodā no 11. līdz 22.jūlijam laboti kopumā seši aukstuma rekordi.


Mēneša otrajā pusē bija vairāk nokrišņu, valstī vidēji jūlijā nolija 70,6 milimetri nokrišņu jeb 93% no normas. Līdz ar to jūlijs bija ceturtais mēnesis pēc kārtas ar nokrišņu daudzumu zem normas, tomēr to summa jūlijā bija lielākā kopš janvāra.


Visvairāk nokrišņu –  106 milimetri – pagājušajā mēnesī bija Liepājā. Vismazāk lija Kolkā, kur bija 43 milimetri nokrišņu.


Vidēji Latvijā jūlijā bija 12,2 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Rīgā – 17 –, bet Pāvilostā bija tikai septiņas šādas diennaktis.


Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā bija 75% – no 71% Daugavpilī līdz 80% Kolkā. Stiprākās vēja brāzmas – 22,2 metri sekundē – tika novērotas 3.jūlijā Ventspilī.