Deputāti 7.jūnijā Pilsētas attīstības komitejas sēdē akceptēja Attīstības pārvaldes priekšlikumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi velosipēdu un gājēju tiltam.

Kā skaidroja pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols, runa ir par Zirņu-Ganību ielas turpinājumu un kādreizējo dzelzceļa tiltu pār Tirdzniecības kanālu, ko iecerēts rekonstruēt par gājēju un velosipēdu tiltu.

Pēc tehniskās dokumentācijas izstrādes pārvalde sagatavos projektu finansējuma saņemšanai no ES specifiskā atbalsta mērķa "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Pēc Ābola sacītā, rekonstrukcijas projektu iespējams arī dalīt kārtās un īstenot pakāpeniski, jo vairāk tādēļ, ka rekonstrukcijas projekts tilta posmam izstrādāts jau pirms vairākiem gadiem.

Debatēs lēmumprojektu atbalstīja gan SEZ valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, uzsverot, ka šī pilsētas daļa kļūst aktīvāka, gan vicemērs Gunārs  Ansiņš, kurš atzina, ka "tas velobraucējiem un gājējiem būtu risinājums" un ka "tas pilsētā nav atrisināts". Tāpat Ansiņš norādīja, ka šis projekts jāsasaista kopā ar uzņēmējdarbības attīstību šajā pilsētas daļā. Savukārt deputāts Vilnis Vitkovskis atgādināja, ka netālajā Zirgu salā veidojas laba atpūtas vieta, ko arī var sasaistīt ar šo projektu.

Dzelzceļa tilts celts 1879.gadā, lai nodrošinātu kravu plūsmu pa Liepājas – Romnu dzelzceļa līniju.

Tilts, kā pilsētas saimnieciskā uzplaukuma apliecinātājs, kalpoja līdz 20.gadsimta 80. gadu beigām, kad to demontēja, ignorējot tā vēsturisko vērtību.