Šogad jau divdesmit trešo reizi 1.decembrī pasaulē tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Tās pasākumi notiks arī Liepājā.

Pasaules AIDS diena tiek atzīmēta, lai pievērstu uzmanību globālajai problēmai, kas izmaina miljoniem cilvēku dzīves un nopietni ietekmē valstu ekonomiku un iedzīvotāju labklājību. Ja 1999.gadā pasaulē bija 31 miljons HIV inficēto un AIDS slimnieku, tad speciālisti aprēķinājuši, ka 2010.gada beigās šis skaits pieaudzis līdz 34 miljoniem, no kuriem vairākums nemaz nenojauš, ka ir inficējušies.
Latvijā līdz 2011.gada 1.novembrim reģistrēti 5100 HIV gadījumi, no tiem vairāk nekā 200  -  bērni un pusaudži. Gandrīz 1040 cilvēkiem uzstādīta diagnoze AIDS. Pavisam kopā uz 2011.gada 1.novembri HIV inficēto vidū reģistrēts 791 nāves gadījums, no tiem 65 šī gada 10 mēnešos. Liepājā reģistrēti 93 HIV gadījumi, 13 cilvēki miruši.

Kā katru gadu arī šoreiz Pasaules AIDS dienā Liepājā notiek pasākumi un akcijas, kuras organizē Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļa un Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkts sadarbībā ar Liepājas Krusta Evaņģēliski luterisko draudzi, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Liepājas nodaļu, Liepājas Jaunatnes centru un Sabiedrisko fondu "Esi vesels", lai informētu sabiedrību par HIV/AIDS izplatību un profilakses iespējām. Tā ir cerību, solidaritātes un sapratnes diena, kurā aktīvisti pievērš uzmanību HIV/AIDS problēmas nopietnībai."

Pasaules AIDS dienas aktivitātēs Liepājā.
9.00 Seminārs topošajiem sociālās jomas speciālistiem Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā 7.
15.00 Aizlūgums par AIDS upuriem, palaižot debesīs asinssarkanus balonus pie Latvijas 1.rokkafejnīcas Zivju ielā 3.
15.30 Informatīva profilakses akcija pilsētā.
18.00 Svētbrīdis Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā Kr.Valdemāra ielā 7.
19.15 Lāpu gājiens no Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskās baznīcas līdz Latvijas 1.rokkafejnīcai.
19.30 AIDS zīmes izlikšana laukumā pie Latvijas 1.rokkafejnīcas.
Pasaules AIDS dienā aicinām Latvijas iedzīvotājus mirkli aizdomāties par to, ka HIV/AIDS nav sveša problēma un ar savu klātbūtni pilsētā notiekošajos pasākumos to arī parādīt. Tas attiecas uz ikvienu un, lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos, katram ir jāpārzina HIV profilakses principi un ar atbildību jāizturas pret savu veselību. Darba dienās jebkurš interesents ir laipni gaidīts uzzināt vairāk par HIV/AIDS un ar to saistītiem jautājumiem, kā arī bez maksas veikt HIV eksprestestu, saņemt konsultāciju Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā 7 (t. 63456120, 26308079, e-pasts. narkopunkts@gmail.com).
Pasaules AIDS dienas norisi atbalsta. Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļa un Sociālais dienests, Latvijas 1.rokkafejnīca, Liepājas baptistu Ciānas draudzes slavēšanas grupa, Dziedošā Knapšu ģimene, Studija "Horeo", Liepājas foto klubs "Fotast", SIA "Fazer", SIA "Sakta", SIA "Liepa A.V."

Informāciju sagatavoja Madara Lapsa
madara.lapsa@gmail.com