Lai atraktīvā veidā veicinātu jauniešu zināšanas un kliedētu mītus par HIV/AIDS infekciju slimībām, atzīmējot Pasaules AIDS dienu, trešdien 1.decembrī, pulksten 16 notiks tiešsaistes izglītojoša un informatīva viktorīna jauniešiem "Cik daudz zini par HIV? Mīti un patiesība" attālinātās komunikācijas platformā Zoom, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas tiešsaistes viktorīnā jeb erudīcijas spēlē saistībā ar infekciju slimībām HIV/AIDS. Viktorīnas mērķis ir atraktīvā veidā jauniešiem sniegt jaunas zināšanas, kliedēt mītus un saņemt Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra speciālistu atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par HIV un AIDS.

Viktorīna sastāvēs no dažādiem jautājumiem saistībā ar HIV un AIDS. Viktorīnas jautājumi veidoti sadarbībā ar Atkarību profilakses centra speciālistiem, kā arī pašiem jauniešiem, lai pēc iespējas vairāk uzzinātu, kādi mīti valda jauniešu vidū par šīm saslimšanām ar mērķi pasākuma laikā, meklējot pareizās atbildes uz jautājumiem, šos mītus un stereotipus lauzt. Jauniešiem, pārbaudot savas zināšanas, būs iespēja pacīnīties par vērtīgām balvām.

Balstot savu izvēli vai uzvedību uz mītiem, varam radīt negatīvas sekas savai veselībai, bet, zinot patiesību, mēs varam pasargāt sevi un citus, pieņemt lēmumu un rīkoties. Tādēļ ļoti svarīgi ir izglītot jauniešus viņiem saprotamā un interesantā veidā, kā arī mudināt regulāri veikt veselības pārbaudes.  

Dalība erudīcijas spēlē ir bez maksas, taču ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo dalībnieku skaits ir ierobežots. Lai pieteiktos dalībai viktorīnā, līdz 30. novembrim jāaizpilda īss pieteikums, spiežot uz saiti: ej.uz/AIDS_DIENA. Dalība viktorīnā jauniešiem no 13 gadu vecuma. Dalībnieks, kurš aizpildījis savu pieteikumu, e-pastā saņems Zoom saiti dalībai pasākumā.

Papildu jautājumu gadījumā par pieteikšanos aicinām sazināties ar Liepājas Jauniešu māju pa tālruni 25 958 674 vai e-pastu ance.medne-strazda@liepaja.edu.lv.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību "Jauniešu māja" un Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centru.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.

Ik gadu 1. decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni, celt informētības līmeni un mazināt aizspriedumus pret HIV/AIDS. Latvijā katru gadu tiek reģistrēti arvien jauni HIV saslimšanas gadījumi. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem līdz 2021. gada sākumam Latvija atklāti 8221 HIV gadījumi, no tiem – 2181 cilvēks AIDS stadijā. Latvija ir otrajā vietā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto HIV inficēšanās gadījumu skaita.