Lai atraktīvā veidā veicinātu jauniešu zināšanas un kliedētu mītus par HIV/AIDS infekciju slimībām, atzīmējot Pasaules AIDS dienu, ceturtdien, 1.decembrī, pulksten 16 notiks izglītojoša un informatīva viktorīna jauniešiem "Cik daudz zini par HIV/AIDS? Mīti un patiesība" Jauniešu mājā, Kungu ielā 24, informē Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa.

Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas viktorīnā jeb erudīcijas spēlē saistībā ar infekciju slimībām HIV/AIDS. Viktorīnas mērķis ir atraktīvā veidā jauniešiem sniegt jaunas zināšanas, kliedēt mītus un saņemt Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra speciālistu atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par HIV un AIDS. Lai veicinātu produktīvāku sarunu, pasākuma laikā tiks nodrošināta iespēja uzdot jautājumu arī anonīmā veidā.

Viktorīna sastāvēs no dažādiem jautājumiem saistībā ar HIV un AIDS. Viktorīnas jautājumi veidoti sadarbībā ar Atkarību profilakses centra speciālistiem, kā arī pašiem jauniešiem, lai pēc iespējas vairāk uzzinātu, kādi mīti valda jauniešu vidū par šīm saslimšanām. Pasākuma mērķis ir kopīgi meklēt pareizās atbildes uz jautājumiem, tādējādi laužot mītus un stereotipus. Jauniešiem, pārbaudot savas zināšanas, būs iespēja iegūt vērtīgas balvas.

Dalība erudīcijas spēlē ir komandu sastāvā (trīs dalībnieki vienā komandā),  nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Lai pieteiktos dalībai viktorīnā, līdz 29. novembrim jāaizpilda īss pieteikums, spiežot uz saiti: ej.uz/AIDS_DIENA. Dalība viktorīnā jauniešiem no 13 gadu vecuma. Dienu pirms viktorīnas komandu kapteiņi saņems apstiprinājumu dalībai īsziņas formātā.

Papildu jautājumu gadījumā par pieteikšanos aicinām sazināties ar Liepājas Jauniešu mājas projektu vadītāju pa tālruni 26 040 547 vai e-pastu diana.kamanina@liepaja.edu.lv.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību "Jauniešu māja" un Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centru.

Informācijai
Ik gadu 1. decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni, celt informētības līmeni un mazināt aizspriedumus pret HIV/AIDS. Latvijā katru gadu tiek reģistrēti arvien jauni HIV saslimšanas gadījumi. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem līdz 2022. gada sākumam Latvija atklāti 8433 HIV gadījumi, no tiem – 2223 cilvēks AIDS stadijā. Latvija ir otrajā vietā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto HIV inficēšanās gadījumu skaita.