Publicitātes attēls


No 20. līdz 27. maijam visā Eiropā, arī Latvijā un Liepājā norisināsies Eiropas pavasara testēšanas nedēļa, un Liepājas iedzīvotāji aicināti izmantot šo iespēju – veikt testu uz HIV, B un C hepatītu ātri, anonīmi un  bez maksas, papildus saņemot arī speciālista konsultāciju, informēja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājā testus būs iespējams veikt Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7. Eiropas pavasara testēšanas nedēļā laikā no 20. līdz 27. maijam centrs būs atvērts katru dienu no pulksten 8 līdz 20, un šeit būs iespējams bez maksas un anonīmi veikt HIV, B un C hepatītu un sifilisa eksprestestus, saņemt bezmaksas prezervatīvus un informatīvos materiālus, kā arī veikt šļirču maiņu. Testa rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju.

"Atbildot uz biežāk dzirdētajiem jautājumiem, varu iedrošināt, ka testu veikšana ir ātra un vienkārša – asinis tiek ņemtas no pirksta, un tas ir ērtākais veids, kā pārliecināties par savu HIV, B un C hepatīta statusu. Gadījumā, ja rezultāts ir negatīvs, tātad infekcijas nav, ir iegūts sirdsmiers, savukārt, ja rezultāts ir pozitīvs, mēs palīdzēsim pēc iespējas ātrāk uzsākt ārstēšanu. HIV testu tiek rekomendēts veikt ikvienam seksuāli aktīvam cilvēkam vismaz reizi gadā pat, ja nav bijis identificēts inficēšanās risks," uzsver Liepājas Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa.

Pierakstīties eksprestestu veikšanai iespējams, zvanot pa tālruņiem 63456120, 26573627, rakstot uz e-pasta adresi atkaribucentrs@liepaja.lv vai ierodoties personīgi Flotes ielā 7.

Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Tā kā šīs infekcijas slimības ilgu laiku var palikt nepamanītas neesošu simptomu un pazīmju dēļ, svarīgi pārbaudīt savu veselību, veicot testu.

Latvijā šobrīd kopumā darbojas 28 HIV profilakses punkti, no kuriem eksprestestēšanu veic 27 punkti dažādās Latvijas pilsētās. Plašāk par  testēšanas nedēļas aktivitātēm ŠEIT.

Par to, kā notiek eksprestestēšana, iespējams uzzināt ŠEIT.

Vairāk informācija par HIV profilakses punktiem atrodama SPKC vietnē.