Tuvojoties ikgadējai Pasaules AIDS dienai, Liepājas bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība "Jauniešu māja" sadarbībā ar Liepājas sociālā dienesta Atkarību profilakses centru 1. decembrī pulksten 16 organizē izglītojošu pasākumu jauniešiem "Cik daudz zini par HIV/AIDS? Mīti un patiesība", portālu informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, komandu sastāvā izspēlējot orientēšanās spēli pilsētvidē ar nelielu maršrutu pa centru un uzdevumiem saistībā ar HIV un AIDS, ar mērķi atraktīvā veidā jauniešiem sniegt jaunas zināšanas un kliedēt pastāvošos mītus. Spēles uzdevumi sastāvēs no dažādiem jautājumiem, aktivitātēm un izaicinājumiem, kas veidoti sadarbībā ar Atkarību profilakses centra speciālistiem, lai uzzinātu, kādi mīti par šīm saslimšanām valda jauniešu vidū, meklētu uz jautājumiem pareizās atbildes un lauztu šos mītus un stereotipus.

Pasākums norisināsies divās daļās – vienā jaunieši pārbaudīs savas zināšanas, izspēlējot orientēšanās spēli, bet otrajā – speciālisti sniegs pareizās atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Pasākuma gaitā jauniešiem interaktīvā un izzinošā veidā būs iespēja sacensties par vērtīgām balvām.

"HIV un AIDS joprojām ir tēma, kas saistīta ar aizspriedumiem un maldīgiem priekšstatiem, tādēļ ir būtiski izglītot jauniešus viņiem saprotamā un interesantā veidā, palīdzot pieņemt savu veselību saudzējošus lēmumus, kā arī mudināt regulāri veikt veselības pārbaudes. Tādēļ pasākumu laikā jauniešiem būs iespēja uzzināt vairāk par HIV/AIDS un to, kā pasargāt sevi un apkārtējos," pastāsta Jauniešu mājas vadītāja Ance Medne-Strazda.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo dalībnieku skaits ir ierobežots. Lai pieteiktu komandu četru dalībnieku sastāvā, līdz 30. novembrim jāaizpilda īss pieteikums, spiežot uz saites ŠEIT. Dalība pasākumā jauniešiem no 13 gadu vecuma.

Papildu jautājumu gadījumā par pieteikšanos aicinām sazināties ar Liepājas Jauniešu mājas vadītāju pa tālruni 25 958 674 vai e-pastu ance.medne-strazda@liepaja.edu.lv.

Pasākumu organizē Liepājas centrālās administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar Liepājas bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību "Jauniešu māja" un Liepājas sociālā dienesta Atkarību profilakses centru.