Publicitātes attēls


9. maijā pulksten 13.30 "Zaļās birzs" bibliotēkas pagalmā, Talsu ielā 39, ar koncertu un "Liepāja 2027" buras pacelšanu mastā iesāksim Eiropas dienu. Austrasbērni: Inese Muižniece, Simona Rača-Rūce, Roberts Dinters un Jānis Rūcis izpildīs Imanta Kalniņa dziesmu programmu, informēja biedrības "Radi Vidi Pats" komunikācijas speciāliste Alise Sevrjukova.

Programmā brīvības un radošā (ne)miera dziesmas:
 
1. "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" (Imants Kalniņš/Māris Čaklais)
2. "Uguni kurt" (Arnis Miltiņš/Andris Akmentiņš)
3. "Brīvības dziesma" (Imants Kalniņš, Maija Streiča)
4. "Tāpat vien" (Imants Kalniņš, Valdis Rūmnieks)
5. "Mīlas dziesmiņa" (Imants Kalniņš, Maija Streiča)
6. "Princesīte" (Imants Kalniņš, Maija Streiča)
7. "Karsta mana jauna dziesma" (Imants Kalniņš, Laima Līvena)
8. "Kad vēji kalnos rāpjas" (Imants Kalniņš, Knuts Skujenieks)
 
Bibliotēkas pagalmā pulcēsies aktīvie apkaimju iedzīvotāji un jaunieši no tuvākajām skolām. Pēc koncerta, pulksten 14.30, skolēniem un studentiem norisināsies atraktīva viktorīna "Eirovīna" par Eiropas kultūru, mākslu, politiku, mūziku un vēsturi piecās kārtās, to vadīs radošā liepājniece Linda Ulāne.

Svētku organizatori būs sagādājuši viesiem cienastu – vācisko kliņģeri.

Ap pulksten 17 visi interesenti dosies no Zaļās birzs uz Valtera bibliotēku Ziemeļu priekšpilsētā. Kā? Ar velosipēdu – dabai draudzīgāko pilsētas satiksmes līdzekli.

Velobrauciens ar simbolisku nosaukumu "Ceļš savieno" noslēgsies Krūmu ielā 29 pie Valtera bibliotēkas, kur pulksten 17.50 paredzēta "Liepāja 2027" buras pacelšana, kā arī Liepājas Valsts tehnikuma, Dzintara vidusskolas un Oskara Kalpaka vidusskolas skolēnu koncerts. Viesus pamielos ar Kurzemes gardumu – sklandraušiem.

Tā kā Valtera bibliotēka šogad atzīmē sava patrona Miķeļa Valtera (7.05.1874-27.03.1968) – pirmā Latvijas Republikas iekšlietu ministra (1918-1919), Aizsargu organizācijas dibinātāja, jurista, diplomāta un sabiedriska darbinieka – 150. jubileju, Eiropas dienas noslēgumā, pulksten 18.20, Valtera bibliotēkā notiks Ingas Saulītes lekcija "Miķelis Valters. Latvju valstiskums".

Projekta organizatori:

biedrība "Radi Vidi Pats", Valtera bibliotēka, "Zaļās birzs" bibliotēka.

Pasākums tiek realizēts ar nodibinājuma "Nodibinājums Liepāja 2027", Liepājas valstspilsētas pašvaldības un Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" projekta "CreArt 3.0 #STRONG_TOGETHER" līdzfinansējumu.