No 17. līdz 24. maijam HIV profilakses punkti visā Latvijā pievienojas Eiropas iniciatīvai un piedalās Pavasara Eiropas testēšanas nedēļā.

Tas tiek darīts, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un vīrushepatītu B un C testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi, informē Atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa.
 
Pavasara Eiropas testēšanas nedēļa norit otro gadu un ir papildinājums Eiropas testēšanas nedēļas akcijai, kas kopš 2013. gada norisinās novembra beigās. Ar saukli "Testē. Ārstē. Novērs.", apvienojoties nevalstiskajām organizācijām, valsts institūcijām un idejiskajiem līderiem visā Eiropā, Testēšanas nedēļā piedalās arī Latvijas HIV profilakses punkti, kas speciāli šim notikumam paplašinājuši savu ikdienas darbību, rīkojot atvērto durvju dienas un organizējot izbraukuma testēšanas aktivitātes. Eksprestestu veikšana punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju.
 
Testēšanas nedēļas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par HIV un B, C hepatītu testēšanas nepieciešamību, testu veikšanu un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.
 
Eiropas HIV testēšanas nedēļas partneris Liepājā – Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrs – laikā no 17. līdz 24. maijam atver durvis ikvienam apmeklētājam arī brīvdienās. Eksprestestu veikšanai iespējams pierakstīties, iepriekš zvanot pa tālruņiem 63456120, 26308079, rakstot uz e-pasta adresi atkaribucentrs@gmail.com, sazinoties sociālajā tīklā facebook.com/atkaribucentrs vai ierodoties personīgi Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7, Liepājā, laikā no pulksten 8 līdz 17.