Tuvojoties ikgadējai Pasaules AIDS dienai, kuru visā pasaulē atzīmē 1. decembrī, Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centru un Liepājas "Jauniešu māja" novembrī organizēs izglītojošu pasākumu kopumu jauniešiem par tēmu "Cik daudz zini par HIV/AIDS? Mīti un patiesība", informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pasākuma cikla ietvaros Liepājas vidusskolu klašu izglītojamiem būs iespēja piedalīties interaktīvās un aizraujošās nodarbībās par tēmu "Cik daudz zini par HIV/AIDS? Mīti un patiesība." Nodarbību mērķis ir atraktīvā veidā jauniešiem sniegt zināšanas, kliedēt mītus un saņemt Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra speciālistu atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par HIV/AIDS.

Savukārt 1. decembrī Liepājas "Jauniešu māja", Kungu ielā 24, norisināsies tematiskais noslēguma vakars, kur izglītojošas viktorīnas veidā jauniešu komandas pārbaudīs savas zināšanas par HIV/AIDS, atspēkos mītus un saņems atbildes uz jautājumiem par šo tēmu.

HIV/AIDS joprojām ir tēma, kas saistīta ar aizspriedumiem un maldīgiem priekšstatiem, tādēļ ir būtiski izglītot jauniešus viņiem saprotamā un interesantā veidā, palīdzot pieņemt savu veselību saudzējošus lēmumus, kā arī mudināt regulāri veikt veselības pārbaudes. Pasākumu laikā jauniešiem būs iespēja uzzināt vairāk par HIV/AIDS un to, kā pasargāt sevi un apkārtējos.

Lai pieteiktos vai iegūtu papildu informāciju par nodarbībām jauniešiem par HIV profilaksi ārpus izglītības iestādēm, iespējams sazināties ar Atkarību profilakses centru, zvanot pa tālruņiem 63 456 120, 26 573 627 vai rakstot e-pastu uz atkaribucentrs@liepaja.lv.

Informācijai
Ik gadu 1. decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni, celt informētības līmeni un mazināt aizspriedumus pret HIV/AIDS. Latvijā katru gadu tiek reģistrēti arvien jauni HIV saslimšanas gadījumi. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem līdz 2022. gada sākumam Latvija atklāti 8433 HIV gadījumi, no tiem – 2223 cilvēks AIDS stadijā. Latvija ir otrajā vietā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto HIV inficēšanās gadījumu skaita.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.