No 21. līdz 28.novembrim Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrs kopā ar pārējiem Latvijas HIV profilakses punktiem iesaistījies Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

Eksprestestu veikšana ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju. Testa rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm. Par to, kā notiek eksprestestēšana, noskaties šeit:  https://www.youtube.com/watch?v=rkpBeoPLa0c

Liepājā Atkarību profilakses centra darba laiks no 21. līdz 28.novembrim ir no pulksten 8 līdz 20. Pieteikties  HIV un hepatītu testa veikšanai iespējams, zvanot pa tālruņiem 63456120, 26573627, rakstot atkaribucentrs@liepaja.lv vai nākot uz Atkarību profilakses centru Flotes ielā 7, Liepājā.

Latvijā ik gadu HIV infekcija tiek atklāta ap 300 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū  jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. Turklāt starptautiskā projekta "HERMETIC" pētījums liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu HIV statusu. C un B hepatīts visbiežāk tiek atklāts hroniskā stadijā.

Svarīgi šos infekciju gadījumus atklāt agrīni un savlaicīgi uzsākt ārstēšanu, kas ne vien ievērojami uzlabo pacienta dzīvildzi un dzīves kvalitāti, bet arī novērš infekcijas tālāku izplatīšanos. HIV, B un C hepatītu specifiskā terapija tiek nodrošināta par valsts līdzekļiem.

Kopš 2013. gada novembra pēdējā nedēļā visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas testēšanas nedēļa. Apvienojoties nevalstiskajām organizācijām, valsts institūcijām un idejiskajiem līderiem visā Eiropā, Testēšanas nedēļā piedalās arī Latvijas HIV profilakses punkti, kas speciāli šim notikumam paplašinājuši savu ikdienas darbību, pagarinot darba laikus un organizējot izbraukuma testēšanas aktivitātes.

Vairāk informācijas Atkarību profilakses centrā, tālrunis 26573627.