Lai gan pašvaldība vēl spēj samaksāt par klaiņojošo kaķu sterilizēšanu, tai nav naudas, lai segtu divu dienu uzturēšanu pirms palaist dzīvnieku brīvībā.

Liepājniece Ligita T. no Cieceres ielas jautā portālam, ko iesākt, jo vairāku tuvējo māju kooperatīvu vecākie, izlasījuši laikrakstā "Kurzemes Vārds”, ka joprojām darbojas pašvaldības programma "Noķer – sterilizē – atlaiž”, vēlējušies sterilizēt tuvējos pagalmos dzīvojošos kaķus, taču izrādījies, ka tā gluži nav.

"Kāpēc raksta muļķības? Kad griezāmies pie veterinārārsta, izrādījās, ka kaķenes sterilizēt tomēr nav iespējams, jo tās pēc operācijas uzreiz uz ielas laist nevar – divas dienas jāuztur dzīvnieku patversmē, taču mums atbildēja, ka tam pašvaldībai naudas neesot,” sacīja liepājniece.

Pēc viņas teiktā, šis būtu ļoti piemērots laiks sterilizēšanai, jo "ziemā kaķenes nav grūtas, pēc tam nāks pavasaris, un tad būs par vēlu”. Ligita T. lēš, ka puse Ezerkrasta klaiņojošo kaķu ir izsterilizēti, bet "ko tas līdz, ja otra puse turpina vairoties”.

Veterinārārste Anita Reinholce portālam apstiprināja, ka tiešām neuzņemas kaķeņu sterilizēšanu, jo pēc tam nav kur tās turēt. „Par saviem līdzekļiem to vairs nedarīšu. Agrāk darīju, piemēru esmu parādījusi, bet nu pietiek. Pašvaldības amatpersonām vajadzēja vismaz piezvanīt un pārrunāt ar mums, kā rīkoties. Nevar visu atbildību uzgrūst tikai veterinārārstam.”

Liepājas domes Vides un veselības daļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Dace Liepniece portālam apstiprināja, ka sterilizēšanai vēl naudas pietiekot, bet uzturēšanu divu dienu garumā gan dome nevarot apmaksāt. „Ja cilvēki paši negrib divas dienas uzņemties rūpes par šiem dzīvniekiem, tad atliek gaidīt, kad pašvaldība noslēgs līgumu ar konkursa "Par tiesībām veikt klaiņojošo dzīvnieku izolāciju un aprūpi Liepājā” uzvarētāju.

Jau rakstījām, ka pieteikšanās termiņš konkursam „Par tiesībām veikt klaiņojošo dzīvnieku izolāciju un aprūpi Liepājā” iesniegto sūdzību dēļ tika pagarināts līdz 12.decembrim, taču, kā redzams pašvaldības mājas lapā, tagad pieteikšanās termiņš pagarināts jau līdz 2012. gada 4. janvārim.