Šonedēļ pilsētas domes sēdē plānots apstiprināt SIA "Reģionālie projekti" izstrādātos grozījumus pilsētas teritorijas plānā jeb pirmo redakciju lokālplānojumam teritorijai starp 14. novembra bulvāri, Talsu ielu un Pulvera ielu, kur pašvaldība plāno ierīkot dzīvnieku kapsētu. Lokālplānojuma izstrāde ir pirmais praktiskais solis ļoti ilgi gaidītās dzīvnieku kapsētas ierīkošanas virzienā.

Ar zināmu piesardzību deputāti tomēr iecerētās izmaiņas teritorijas plānojumā apstiprināja

jau pagājušajā nedēļā notikušajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē. Ar piesardzību ne tāpēc, ka SIA "Reģionālie projekti" izstrādātais plānojums un kapsētas iespējamais vizuālais tēls deputātiem nepatiktu, bet tāpēc, ka, kā izteicās vicemērs Gunārs Ansiņš, projekts izskatās "ļoti dārgs".

Tieši tādēļ Ansiņš uzdeva jautājumu Būvvaldes vadītājas vietniekam Arvīdam Vitālam, vai ir iespējams projektu sadalīt kārtās, jo "vienā kārtā nevarēsim atļauties". Projekts paredz labiekārtot arī teritoriju starp dzīvnieku kapsētu un pašvaldības dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds". Ansiņa ierosinājums bija pirmajā kārtā paredzēt kapsētas un "mazā auto stāvlaukuma" izbūvi. Arvīds Vitāls, atbildot uz uzdoto jautājumu, atzina, ka dzīvnieku kapsētas projektu noteikti nāksies realizēt vairākās kārtās. Vitāls arī uzsvēra, ka pēc realizācijas Liepājas dzīvnieku kapsēta noteikti būs vērienīgā Kurzemē, un Liepāja šajā ziņā būs "celmlauzis", jo šobrīd vienīgā dzīvnieku kapsēta Kurzemē ir "Citi medību lauki", kas atrodas Babītes pagastā, vairāk nekā 200 kilometru attālumā no Liepājas.

SIA "Reģionālie projekti" izstrādātais lokālplānojums pēc domes lēmuma pieņemšanas tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai. Pēc sabiedriskās apspriešanas un domes lēmuma pieņemšanas lokālplānojums vienlaikus kļūs arī par saistošajiem noteikumiem.


Vairāk par projektu – pievienotajā galerijā!