21.septembrī, Starptautiskajā miera dienā, Kobuleti (Gruzijā) liepājnieki starptautiskā piedalījās akcijā, lai veicinātu miera kultūras attīstību.

Miera kultūra aicina respektēt ikviena cilvēka cieņu un dzīvību bez diskriminācijas un aizspriedumiem un aktīvi iestāties pret jebkāda veida vardarbību.

Akcija notika starptautiska "Erasmus+" projekta "For the world to be done – Youth take action for Peace" ietvaros. Projektā piedalījās 40 dalībnieki no septiņam valstīm: Armēnijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Polijas, Nīderlandes, Gruzijas, kā arī četru Liepājas un tuvējās apkārtnes jauniešu grupa Liepājas Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra vadītājas Madaras Lapsas vadībā.

Projekta laikā liepājnieki prezentēja konfliktsituācijas, ar kurām saskaras Latvijas sabiedrība, kā arī veiksmīgus miera veidošanas stāstus, no kuriem iedvesmojošākais bija Baltijas ceļš. Jauniešiem bija iespēja uzzināt par situāciju citās valstīs, piemēram, Armēnijas – Azerbaidžānas konfliktu un Ukrainas un Gruzijas sarežģītajām attiecībām ar Krieviju, kā arī mācīties konfliktu risināšanas veidus, nevardarbīgas komunikācijas formas un miera veidošanas stratēģijas. Projekta mērķis bija iedvesmot jauniešus miera aktivitāšu plānošanai vietējā sabiedrībā un sniegt praktiskas metodes to īstenošanai.

Projekta kulminācija bija akcija Kobuleti ielās Starptautiskajā miera dienā, kuras laikā jaunieši iesaistīja vietējos iedzīvotājus grupas meditācijā, mandalu krāsošanā, savas izpratnes par mieru formulēšanā un citās aktivitātēs.

21.septembris kopš 2001.gada pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciatīvas tiek atzīmēta kā Starptautiskā miera diena, un UNESCO aicina pasaules sabiedrību novērtēt mieru kā tiesiskas valsts, harmoniskas līdzāspastāvēšanas un stabilu starptautisko attiecību pamatu, informē Atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa.