Viena no pusremontētajām mājām ir Ventas ielā 6. Lasītāja foto.

Portāls irliepaja.lv saņēmis kādas Liepājas iedzīvotājas vēstuli, kurā pausts satraukums par pusratā atstāto mājas renovāciju. Liepājniece ir neziņā, vai un kad vasarā pārtrauktais remonts tiks pabeigts, jo sastatnes ir nojauktas un aizvestas.


Liepājniece raksta: "Labdien! Dzīvoju vienā no Liepājas daudzstāvu namiem. Mūsu māju apsaimnieko pašvaldības uzņēmums "Liepājas Namu apsaimniekotājs". Aptuveni pirms desmit gadiem LNA regulāri sāka pierunāt mājas iedzīvotājus veikt renovācijas darbus, izmantojot Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Ja no sākuma gandrīz visi iedzīvotāji bija pret, tad laika gaitā situācija mainījās, un aptuveni pirms diviem gadiem tika noslēgts līgums ar uzņēmumu "Ekovalis" par darbu veikšanu. Jau toreiz man bija bažas un neticēju ne "Ekovaļa" uzņēmuma vadītājam, ne arī viņa darbiniekiem – būvniekiem. Un izrādās – man bija taisnība un, paldies Dievam, ka man jau toreiz pietika prāta balsot pret renovācijas darbiem. Uzreiz pēc līguma noslēgšanas objektā parādījās būvnieki, bet mans dēls (kurš kā būvnieks strādā Skandināvijā), apciemojot mani, arī teica, ka mājā būvniecības darbus veic nevis būvnieki, bet gan no palīgskolas izmesti trīsdesmitgadīgi skolnieki, kuri pat nezina dzimto valodu. Vēlāk atklājās, ka tie ir Ukrainas pilsoņi, kuriem laikam uzņēmums "Ekovalis" nemaz nesamaksāja par izdarītajiem darbiem. Šobrīd aina ir vēl drūmāka. Uzņēmums "Ekovalis" ir bankrotējis, bet būvniecības darbi atstāti pusratā – maigi izsakoties māja gan no ārpuses, gan iekšpuses atgādina karalauku, bet atbildīgie LNA darbinieki tikai noplāta rokas un saka, ka drīz jau viss tiks sakārtots. Tā viņi saka aptuveni jau pusgadu. Cik zinu, tad šis uzņēmums būvniecības darbus veica vēl citās deviņstāvu daudzstāvu mājās, un no tā izriet, ka kopumā no šīs situācijas ir cietuši vismaz kādi 250 – 350 dzīvokļi jeb 700 – 1000 liepājnieku. Tas ir gandrīz 2 vai pat 3 procenti no kopējo iedzīvotāju skaita. Līdz ar to ir neizprotama situācija, ka par minēto problēmu neraksta vietējais laikraksts "Kurzemes Vārds". Saprotu, ka "Kurzemes Vārds" nekad nerakstīs sliktu ne par LNA, ne viņu sadarbības partneriem, bet kādēļ Jūsu portāls neko neraksta par minēto problēmsituāciju, kurā cietusi ievērojama daļa liepājnieku? Ja esat īsts un neuzpērkams masu medijs, tad noskaidrojiet šo situāciju un uzrakstiet visu, kā ir, lai mēs, liepājnieki, uzzinām patiesību!!! Ar cieņu, Ginta".

Saņemot šādu vēstuli, portālam irliepaja.lv nekas cits neatliek, kā vērsties pie iesaistītajām pusēm, lai noskaidrotu, kas sagaida gan šīs, gan citu māju iedzīvotājus, jo, pēc portāla rīcībā esošās informācijas, šis nav vienīgais nams, ko puspabeigtu pametis SIA "Ekovalis Latvija".  Centīsimies noskaidrot, vai netiks zaudēts renovācijai piešķirtais Eiropas fondu līdzfinansējums un vispār – vai būvniekam samaksātā nauda nav izmesta vējā. Tāpat – vai patiesībai atbilst "Ekovalis Latvija" vadītāja Gunta Šalta teiktais, ka LNA vadītājs Artis Rimmu "nebija ieinteresēts, lai māju renovācija tiktu pabeigta", vai


varbūt tomēr vainojams pats "Ekovalis Latvija", mēģinot nest to, ko pat nespēja celt.

Jo vairāk tāpēc, ka ir zināms (par to liecina "Firmas.lv" dati), ka Kurzemes rajona tiesā 16. novembrī reģistrēts SIA "Ekovalis Latvija" pieteikums uz tiesiskās aizsardzības procesu. Tāpat redzams, ka uz 26. novembri SIA "Ekovalis Latvija" bija nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam 18 381,29 eiro apmērā.


Tāpat ir zināms, ka pērn maija beigās VVD inspektori un policijas darbinieki aizturēja vides piesārņotāju, kurš Bauskas novadā ceļmalas grāvī izlēja ķīmisku vielu, ko bija paredzēts nogādāt no AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" uz Lietuvu. Ķīmiskā viela tika izlieta no automašīnas, ko izmantoja "Ekovalis Latvija". Toreiz uzņēmuma vadītājs Guntis Šalts gan apgalvoja, ka aizturētais vīrietis, kurš pieķerts notikuma vietā, nav uzņēmuma darbinieks un tā bijusi apakšuzņēmēja automašīna.Uzziņa
SIA "Ekovalis Latvija" pieder Lietuvas komersantam "Ekovalis" un nodarbojas ar bīstamo atkritumu savākšanu. Uzņēmuma apgrozījums 2018. gadā bijis 1,948 miljoni eiro, peļņa sasniegusi 259 853 eiro.