No 22. līdz 29. novembrim Liepājā, tāpat kā vairāk kā 30 Eiropas valstīs, norisināsies Eiropas HIV testēšanas nedēļa, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tās mērķis ir aicināt cilvēkus veikt HIV testu un vajadzības gadījumā uzsākt savlaicīgu ārstēšanos. Liepājas iedzīvotāji aicināti no 22. līdz 29.novembrim nākt uz HIV profilakses kabinetu saņemt bezmaksas kvalificēta speciālista konsultāciju par seksuāli transmisīvām slimībām un drošu seksu, bet pierakstīties uz HIV testu iespējams no šodienas pa tālruni 63456120.

Liepājā HIV testēšanas kabinets atrodas Domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā (NPPP) Flotes ielā 7. Eiropas HIV testēšanas nedēļa notiek sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un nevalstiskajām organizācijām (biedrību "DIA+LOGS", "Latvijas Sarkanais Krusts", "Mozaīka" u.c.), HIV profilakses kabinetiem visā Latvijā.

Diemžēl Latvija Eiropas Savienības valstu vidū ieņem otro vietu jauno HIV infekciju gadījumu skaita ziņā. Visvairāk HIV infekcijas gadījumu tiek diagnosticēts jaunu cilvēku vidū. Liela daļa HIV inficēto, nezina, ka ir inficējušies. Vienīgā iespēja to uzzināt ir veikt HIV testu! Tādēļ Eiropas HIV testēšanas nedēļas mērķis ir aicināt cilvēkus veikt HIV testu, jo HIV infekcija var skart jebkuru no mums. Risks pastāv ikvienam – "nedrošs sekss", dzimumattiecības ar vairākiem dzimumpartneriem, nelietojot prezervatīvu, saskaršanās ar inficētām asinīm darbā, vai negadījumā u.c. Latvijā visvairāk HIV tiek reģistrēts heteroseksuālu cilvēku vidū (dzimumattiecības starp sievieti un vīrieti). Laicīga HIV infekcijas atklāšana, ļaus laikus uzsākt ārstēšanu un novērsīs iespēju, ka tiks inficēti citi cilvēki. Nereti sabiedrībā cilvēki nevēlas vai baidās runāt par šo tēmu, jo šo problēmu neattiecina uz sevi.

Vairāk informācijas par Eiropas HIV testēšanas nedēļu var atrast mājas lapā: www.hivtestingweek.eu.