1.decembrī Liepājā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Pasaules AIDS dienu, lai pievērstu uzmanību globālajai problēmai, kas izmaina miljoniem cilvēku dzīves.

AIDS dienas pasākumos aicināts piedalīties ikviens liepājnieks.
No pulksten 8 līdz 20 ikviens interesents varēs apmeklēt atvērto durvju dienu Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā 7, kur būs iespēja saņemt informāciju un veikt bezmaksas HIV testus.
No 15 līdz 18 notiks informatīva profilakses akcija pilsētā.
Pulksten 18 ar svētbrīdi Liepājas Evaņģēliski luteriskajā Krusta baznīcā Kr.Valdemāra ielā 7 pieminēs HIV/AIDS upurus. 19 lāpu gājiens no baznīcas dosies cauri pilsētai uz NPPP.
19.30 plānota AIDS zīmes izlikšana pie NPPP Flotes ielā 7.
Sākot no pulksten 20 līdz 2.decembra rītam Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā notiks Lūgšanu vakars un filmu nakts HIV inficētajiem un viņu tuviniekiem.
Ideja par Pasaules AIDS dienas atzīmēšanu 1.decembrī radās 1988.gadā, un kopš tā laika pēc Pasaules Veselības organizācijas iniciatīvas to ik gadu visā pasaulē atzīmē, lai veicinātu izpratni, paaugstinātu zināšanu līmeni un mazinātu aizspriedumus par HIV/AIDS un tā sekām. Tā ir cerību, solidaritātes un sapratnes diena, kurā aktīvisti pievērš uzmanību HIV/AIDS problēmas nopietnībai.

Informācijai
Latvijā līdz šā gada 1. novembrim reģistrēti 98 jauni AIDS un 270 HIV saslimšanas gadījumi, Liepājā līdz 2012. gada 1. novembrim reģistrēti pavisam 100 HIV gadījumi.

Kopš 2001.gada Latvijā ik gadu reģistrēto HIV infekcijas gadījumu skaits samazinājies par 66%: 2001.gadā tika reģistrēti 807 jauni HIV gadījumi, bet 2010.gadā - 274. Savukārt AIDS gadījumu skaits pēdējo 4 gadu laikā pieaudzis par 57%, (2007.gadā – 79, 2010.gadā – 124). Šāds pieaugums sasaistāms ar to, ka pagājuši 10 gadi kopš laika, kad tika reģistrēts vislielākais HIV gadījumu skaits. Šajā periodā daudziem cilvēkiem, kas pietiekoši nav rūpējušies par savu veselību un kam savlaicīgi nav uzsākta ārstēšana, HIV infekcija progresējusi un attīstījies AIDS. Latvijas HIV/AIDS rādītāji ir starp augstākajiem Eiropas Savienībā.