1.decembrī Liepājā jau 14. gadu tiks atzīmēta Pasaules AIDS diena. Atkarību profilakses centrs ar Krusta baznīcu rīkos aizlūgumu, bet pašā centrā notiks Atvērto durvju dienu.

Pirmsākumi šai piemiņas dienai radās 1988.gadā ar mērķi mazināt sabiedrības aizspriedumus un naidu pret HIV inficētiem cilvēkiem un AIDS pacientiem, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

AIDS dienas Sarkanā lentīte ir starptautisks simbols cīņā pret HIV/AIDS, to nēsā cilvēki visā pasaulē. Sarkanā lentīte simbolizē HIV/AIDS problēmas nozīmīguma apzināšanos, AIDS mirušo cilvēku piemiņu. Sarkanā lentīte ir simbols cerībai, ka drīzumā tiks atklātas zāles, ar kurām varēs izārstēt HIV infekciju un vakcīna, kas pasargās no inficēšanās.

AIDS ir HIV infekcijas gala stadija. HIV infekcija ir hroniska, lēni progresējoša infekcijas slimība, kuru izraisa cilvēka imūndeficīta vīruss, kas, nonākot organismā, lēnām sagrauj cilvēka imūno sistēmu. Infekcija nav pilnībā izārstējama, un cilvēkiem, kas to ieguvuši, jārēķinās ar sekām un zināmiem ierobežojumiem visu mūžu, lai vēl vairāk nekaitētu savai veselībai un lai neapdraudētu citu cilvēku veselību.

Pateicoties straujai un nepārtrauktai HIV/AIDS medikamentozās ārstēšanas attīstībai, HIV vairs nav fatāla diagnoze – šodien tā ir hroniska vadāma infekcija, tomēr vienlaikus tā vēl joprojām ir nopietna medicīniska, sociāla un ekonomiska problēma gan individuālā, gan visas sabiedrības kontekstā.

2015.gadā vairāk kā 40 miljoni cilvēku pasaulē dzīvo ar HIV infekciju.

Latvijā – no 6469 HIV inficētajiem (tai skaitā – 1614 cilvēki ir AIDS stadijā) 1420 cilvēki miruši.

Liepājā reģistrēti 130 HIV inficētie.

Pasākumi Liepājā 1.decembrī.
8.00 – 14.00 Atvērto durvju diena Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7.
Informatīvas profilakses akcijas pilsētā.

17.00 Dievkalpojums un aizlūgums par tiem, kuri cieš no AIDS Krusta baznīcā Kr.Valdemāra ielā 7.
18.00 Lāpu gājiens no krusta baznīcas līdz Atkarību profilakses centram Flotes ielā 7.
19.00 Sadraudzības vakars – sarunas, performances, filmas par dzīvi ar AIDS, Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7
Informācija pa tālrunis 63456120